chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
חולון

היא עיר במחוז תל אביב בישראל, מדרום-מזרח לתל־אביב, מצפון לראשון לציון. שטח השיפוט שלה הוא 19,200 דונם. היא נוסדה בשנת 1940 כתוצאה מאיחוד של חמש שכונות: שכונת עם, גרין, אגרובנק, קריית עבודה ומולדת. חולון הוכרזה כעיר בשנת 1950. שמה הציורי,
לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בחולון 166,200 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 0.2 אחוז. רוב תושבי חולון הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,080 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה-בינוני (7 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 57.4 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 5,713 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

אתרים בעיר
פארק הנוער ה"פילבוקס" והמצודה הערבית – פארק ירוק ורחב ידיים המשתרע על גבעה בצפון מערב העיר. אתר היסטורי המסמל את המאבק להשרדותה של העיר בזמן מלחמת העצמאות. המצודה הערבית משמשת בתור אתר זיכרון לחללי מלחמת העצמאות שלחמו להגנת העיר מפני הערבים.

המצודה בתמונה חזיתיתחוסמסה – מצודה ובראשה מגדל תצפית ששימש את אנשי ההגנה לאימונים ולמסתור נשק. במלחמת העצמאות שימש כנקודת תצפית ואיתות מלחמה נגד הערבים. שימשה כתחנה בדרך הביטחון אשר עברה מתל־אביב לירושלים והנגב. במקום נמצא מבנה באוהאוס שכיום משמש כמוזיאון באתר.
לאחר מלחמת העצמאות ננטש האתר מכיוון שלא היה בו צורך עוד, וכן בגלל שהאזור בו שכן האתר לא היה מאוכלס. רק בשנות השמונים, בהתפתחה שכונת קריית שרת מערבה, הוחלט להפוך את המקום הנטוש לגן ומוזאון. במהלך עבודות הכנת הגן, אחד הדחפורים שחפר נתקל במתקן להסתרת אמצעי לחימה, ששימש להחבאת כלי נשק בתקופת המלחמה. כמו כן, בחוסמסה מצויה גם באר חוסמסה ששימשה כמקור מים לתושבי חולון עד שנת 1995 לערך, והופעלה על ידי פסח גולני, עובד חברת מקורות ותושב השכונה. בשנות התשעים היה הגן והמוזיאון לאתר פופולרי לתושבים, ובקיץ נהוג היה לקיים קונצרטים חגיגיים בגן, ולקיים הפעלות שונות במוזיאון לרווחת התושבים. אולם לאחרונה התדרדר מצב הגן עקב השחתתו, והפעילויות העתיקו את מקומן לפארק אחר בעיר. בשנת 2004 נסגר המוזיאון לשם עבודות תחזוקה שהיו אמורות לארוך כשנה, והיה אמור להפתח באפריל 2005, אך העבודות הופסקו. בקיץ 2004 נחנך פארק "גן סיפור" בשכונה המתפתחת בחולות הסמוכים לאתר, ועובדי התחזוקה של הגן הוסבו כולם למקומות עבודה בגן החדש. כיום הגן מוזנח, וכמעט ולא מטופל על ידי העירייה.
ועוד לעניין "חוסמסה", המחזאי חיים נגיד כתב מחזה על ראשיתה של העיר חולון, בשם "פיקניק בחוסמסה", תל אביב, אור עם, תש"ן 1990.
גן הרצל – גן גדול שממוקם במרכז העיר, ונמתח מצפון לדרום במקביל לרחוב ויצמן. בגן ישנם פסלי ענק שפוסלו בידי פסלים ישראלים המשמשים כמתקני משחקים לילדים.
פארק פרס – הפארק הגדול ביותר בחולון. נקרא על-שם שמעון פרס בעודו בחיים. ממוקם מדרום לשכונת קריית שרת. במרכזו אגם מלאכותי עם מגוון סירות לשיט, מפל ואמפיתיאטרון בו מתקיימים מופעים.
פארק המים "ימית 2000" – פארק מים מהמשוכללים בארץ, כולל 3 בריכות שונות – אולימפית פתוחה, בריכה מקורה, ובריכת מנויים. עוד ישנן מגוון מגלשות אקסטרים למבוגרים וילדים.

הינשול (ינשוף-חתול), סמל מוזיאון הילדים בחולון, מצוי במקומות רבים בעירמוזיאון הילדים הישראלי – מוזיאון הילדים הישראלי בחולון מציע לילדים ארבעה מסלולי ביקור עיקריים. הילדים לוקחים חלק פעיל בביקור, מורשים לגעת במוצגים, ואף לוקחים חלק פעיל בסיפורי המסגרת של כל אחד מהמסלולים. במוזיאון ובשלוחותיו גם שתי תערוכות קבועות למבוגרים יותר: הראשון הוא "דיאלוג בחשיכה" – מסלול סיור בחשיכה, בלווית מדריכים עיוורים, והמסלול השני הוא "הזמנה לשקט", מסלול בהדרכת חירשים. שתי התערוכות מוצגות בכל רחבי העולם, וקוטפות פרסים בינלאומיים[1].
תיאטרון חולון ובית יד לבנים – התיאטרון העירוני של חולון, המעלה מופעים והצגות ומארגן כל שנה פסטיבלים כגון "פסטיבל אישה" ו"פסטיבל מספרי סיפורים". מדי שנה מתקיים "החגיגטרון", שבו תלמידי מגמות התיאטרון מעלים הפקות. כמו כן, אירח התיאטרון את "פסטיבל ישראל" והועלו בו הצגות מחו"ל. בבניין התיאטרון קיים "בית יד לבנים" להנצחת החללים תושבי העיר חולון ובו לוח אלקטרוני המציג מידע על כל אחד מהחללים.
מדיטק – הספרייה המרכזית והתיאטרון לצעירים – הספרייה הציבורית הגדולה והמשוכללת בארץ, כוללת גם את הספרייה למוזיקה, מתחם "שעת סיפור" ייחודי בצורת ביצה ועוד. חלקה השני הוא תיאטרון לצעירים שמעלה הצגות וגם חדר חזרות לאומנים צעירים. המקום נפתח באפריל 2004.
גני סיפור – בעיר קיימים 13 גני סיפור שהוקמו בשנים האחרונות. כל גן סיפור מוקדש ומפוסל לפי סיפור ילדים ישראלי, כדוגמת גינת הגמדים, הכינה נחמה, דירה להשכיר, דודי שמחה, המפוזר מכפר אז"ר ושמוליקיפוד.
מוזיאון אגד – מכיל אוסף נדיר של האוטובוסים ההיסטוריים של "אגד", חלקם מלפני קום המדינה. כל האוטובוסים משוחזרים למצבם האותנטי וכשירים לנסיעה. המוזיאון ממוקם בשטח חניון "אגד" חולון בדרום העיר, בקריית בן גוריון.
מגרש כדורגל הלוחמים 1 – במגרש זה משחקת הפועל צפרירים חולון.
אצטדיון הכדורסל אחד במאי הידוע בתור אולם הפחים – מגרש הכדורסל הראשון בארץ, הממוקם ברחוב אחד במאי. אולמה הביתי של הפועל חולון.

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בחולון

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בחולון


 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור