chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
ראשון לציון

היא העיר הרביעית באכלוסייתה בישראל. היא נוסדה בשנת 1882 והוכרזה כעיר בשנת 1950. לפני שנים, נודעה בעיקר כעיר שינה במטרופולין תל אביב, אך מעמדה התחזק וכיום היא כוללת שטחי מסחר רבים מאוד ואזורי תעסוקה. שטח השיפוט שלה הוא כ-59,000 דונם. היא נמצאת בין נס ציונה (בדרום) לחולון ובת ים (בצפון), מחנה צריפין (במזרח) והים התיכון (במערב). ראשון נמצאת למעשה בקצה הדרומי של אזור גוש דן.

אוכלוסייה
לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בראשון לציון 219,500 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 1 אחוז. רוב תושבי ראשון לציון הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,053 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה-בינוני (7 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 64.2 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 6,787 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

לפי נתוני מרשם האוכלוסין של משרד הפנים, נכון לסוף ספטמבר 2004, היו בראשון לציון 232,321 תושבים. פריסתם בשלושת האזורים העיקריים בעיר היא כדלקמן: במרחב מזרח (מזרח העיר עד כביש 412) כ-38%, במרחב תיכון (בין כביש 412 לכביש 4) כ-25% ובמרחב מערב (מכביש 4 ועד לים התיכון) כ-37%.

חינוך, תרבות וספורט

חינוך

בית הספר חביבבראשון לציון יש עשרה בתי ספר תיכוניים, מהם תיכון אחד דתי (מקיף ב') וישיבה תיכונית ("המדעית") ושני בתי ספר שש שנתיים מכיתה ז' ועד י"ב (מקיף ח' ע"ש חיים בר לב ומקיף ט' החדשני). כל התיכונים בראשון מציעים הן לימודיים עיוניים במגוון תחומים והן לימודיים מקצועיים/טכנולוגיים ולכן נקראים "מקיף".

הראשון מבין התיכונים בראשון לציון שנחשב לתיכון מקיף הוא הגימנסיה הריאלית ע"ש קררי (מקיף א'), שנוסד בשנת 1939, ומתוקף כך זוכה לתואר "התיכון הוותיק ביותר בראשון לציון". תיכון זה פעיל גם היום.

בראשון גם נוסדו גן הילדים הראשון ובית הספר העברי הראשון "חביב".

במערב ראשון, ליד כיכר רבין, נמצאת המסלול האקדמי - המכללה למנהל שם לומדים מנהל עסקים, כלכלה, משפטים, עיצוב פנים ומדעי המחשב.


תרבות

ראשון לציון - מבט על היכל התרבות ע"ש מאיר ניצן (כניסה מכיוון רחוב גרינבוים).התזמורת העברית הראשונה בארץ ישראל הייתה האורקסטרה של ראשון שהוקמה ב-1895 ונהפכה למוסד התרבותי החשוב במושבה הצעירה. האורקסטרה הופיעה בבית העם (מבנה קטן שעדיין קיים ומשמש לפעילויות תרבות) ובגן המושבה. את תזמורת האורקסטרה ירשה התזמורת הסימפונית של ראשון לציון,שהוקמה בשנת 1988.התזמורת מנוהלת על ידי אהוד גרוס, המשמש גם כמנכ"ל היכל התרבות (להלן), ומנהלה המוזיקלי דן אטינגר. מאז 1990 משמשת כתזמורת הבית של האופרה הישראלית.

היכל התרבות החדש ע"ש מאיר ניצן אשר מכהן בפועל במשרת ראש העיר של ראשון לציון, הוא המרכז התרבותי של ראשון, נחנך בשנת 1999, עם אולם גדול להצגות וקונצרטים ושני אולמות קטנים לסדנאות אמן. מאז פתיחתו הועלו בהיכל מאות הצגות ומופעים והוא זכה להצלחה רבה המתבטאת במספר מנויים גבוה.

בראשון לציון יש מוזיאון אחד ומרכזים לתולדות הציונות וראשון, ביניהם "מוזיאון ראשון - לציון", הכיתה המשוחזרת בבית ספר חביב ובית זרובבל חביב (מדרשה לחקר הציונות). כמו כן מצוי בעיר בית יד לבנים (בניין הפקידות הישן של הברון רוטשילד) המוקדש להנצחת בני העיר שנפלו במערכות ישראל ומשמש גם לקיום פעילויות תרבות.

בנוסף מתקיים בראשון כל סוכות פסטיבל "הילולים", הלא הוא חג היין. כל שנה מתקיים באמפיתיאטרון במערב העיר ביום העצמאות מופע "רוק עצמאות" בו מיטב אומני הרוק של ישראל מופיעים במרתון מהערב עד הבוקר שלמחרת. באמפיתיאטרון גם מתקיימות הופעות אחרות ואומנים גדולים ובינלאומיים התארחו שם כגון סטינג, אלאניס מוריסט ומטאליקה.


בילויים וחיי לילה

הסופרלנד ואגם ראשון. הסופרלנד הוא פארק שעשועים שנבנה בחולות ראשון. ב-1992, בעקבות הגשמים הכבדים (ועבודות תשתית), "צץ" לידו אגם, שקיים עד היום.אזורי הבילוי של ראשון לציון נמצאים באזורי התעשייה (או בשמם הרשמי: מב"ת - מסחר, בילוי ותעשייה) כאשר המתחם המפותח יותר נמצא באזור התעשייה הישן, בצפונה של ראשון, מזרחה לכביש בית דגן. מתחם זה כולל מדרחוב ומגוון רב של מועדונים, בתי קפה ומסעדות.

מערב ראשון מציע אטרקציות נוספות: הבולטות שבהן הם הסופרלנד (פארק שעשועים) וחוף הים. חוף הים של ראשון נחשב לאחד היפים והמסודרים בארץ, ובולט בנקיונו. חוף הים כולל טיילת, חוף רחצה, ערבי הפעלה וכן מספר מסעדות ובתי קפה. בחוף קיים גם אזור המיועד לגולשים, ובו מועדון גלישה.

בשנות התשעים פעלו בעיר קניונים רבים מאד, ולכן כונתה לעתים ראשון לציון עקב כך עיר הקניונים. כיום נותרו רק ארבעה בולטים : קניון רוטשילד במרכז העיר, קניון הזהב, הגדול ביותר באזור הקניונים של ראשון לציון מערב, קניון שער ראשון המתפקד כתחנה המרכזית החדשה במערב ראשון, וקניון הבאר, במערב העיר (המשמש כקניון האקסלוסיבי של שכונת נאות שקמה). הקניונים כוללים מגוון רב של חנויות, מסעדות, בתי קפה וכן בתי קולנוע רב-אולמיים. בנוסף, בקניון הזהב ישנו אזור המוקצה למשחקי וידאו ("ארקייד") ומיני-באולינג, שדרת הצעירים עם חנויות אופנה ייעודיים וכן שדרת נעלים.

ישנן תוכניות פיתוח נרחבות במסגרת הבילויים של ראשון, ישנה תחרות המתנהלת בין 3 חברות גדולות על הקמת מתחם אולמות קולנוע: סינמה סיטי, גלובוס סיטי (גלובוס), מתחם נוסף הצמוד לקניון הזהב (גינדי).


ספורט
לראשון לציון קבוצת כדורסל בליגה הבכירה (מכבי ראשון) וקבוצת כדורגל בליגה הלאומית (עירוני ראשל"צ). מכבי ראשון לציון היא בין הקבוצות המובילות בכדורסל בארץ.

בכדוריד ראשון לציון שולטת ביד רמה זה כמה עשורים. הפועל ראשון לציון שלטה בליגת הכדוריד יותר מעשור, תוך זכייה בלפחות 7 אליפויות ברציפות וכן במספר רב של גביעים. היא גם השתתפה במפעלים אירופאים וייצגה את ישראל בכבוד. שחקניה הידועים הם עידן מיימון, השוער ולדימיר זייקמן ו.הדוגמן דודי בלסר המתחרה הרצינית שלה היא מכבי ראשון לציון שזכתה אף היא בתארים בשנים האחרונות ובעיקר בשנתיים האחרונות שהמועדון השיג גם את האליפות וגם הגביע(דאבל). ממכבי ראשון השחקנים היותר מוכרים הם דוד עמר הותיק,יואב נאמן הקפטן וגם המאמן המצליח-גלעד מאור. דוגמה לכך שראשון מובילה בכדוריד היא שבמשחק גמר של כדוריד, התחרו אחת נגד השנייה הקבוצות מכבי ראשון והפועל ראשון. כמו כן, נבחרת הכדוריד של בית הספר "עמית עמל" (מקיף ג) זכתה פעמיים באליפות העולם לבתי ספר תיכוניים.

בשחמט, מועדון השחמט של ראשון לציון הוא אחד הטובים בארץ ומשחקים בשורותיו מבכירי השחקנים. בתקופה מסוימת, גארי קספרוב שיחק מספר משחקים בשורותיו. המועדון משקיע הרבה בטיפוח הנוער וכל יום שישי מתקיימות במועדון תחרויות ליגה עירונית לנוער, שהפכו למסורת.

בהתעמלות אומנותית, בראשון לציון ישנה נבחרת מקצועית "הפועל ראשל"צ". בנבחרת מתעמלות מכל הגילאים, הייתה מספר שנים אלופת המדינה ויצגה את ישראל פעמים רבות בחוץ לארץ.

במחול, בראשון ישנם מספר בתי ספר לריקוד כגון: "גוף ראשון", "לימור שולב", "לילך פרידמן", הסטודיו של דבי", "דנס", "קצב הגוף" בראשון לציון ישנן שלוש להקות המייצגות את העיר, מבית הספר למחול "שובל" של ורדה שובל, הלהקות הן "גוונים" "הילולים" ו"ניצנים ראשונים".

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בראשון לציון

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בראשון לציון

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור