chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
קריית אונו, גבעת שמואל, גני תקווה

קריית אונו היא עיר בבקעת אונו, מחוז תל אביב בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 5,000 דונם. היא הוכרזה כעיר בשנת 1992 ולפני כן פעלה כמועצה מקומית. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בקריית אונו 25,400 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 2.3 אחוז. רוב תושבי קריית אונו הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,084 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה (8 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 67.6 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 8,386 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).


שמה של קריית אונו
שמה של קריית אונו לקוח משם העיר שנבנתה על ידי שמר מצאצאי בנימין: בספר בדברי הימים א' פרק ח' פסוק י"ב: "וּבְנֵי אֶלְפַּעַל, עֵבֶר וּמִשְׁעָם וָשָׁמֶד; הוּא בָּנָה אֶת-אוֹנוֹ, וְאֶת-לֹד וּבְנֹתֶיהָ."

אתרים בעלי חשיבות תרבותית
בית המשוררת יונה וולך, בית מספר 24 ברחוב שנקרא על שם אביה מיכאל וולך, שנהרג באכזריות רבה בקרבות מלחמת העצמאות. כיום ניצב בית חדש במקומו של הבית המקורי, אך החצר הרחבה נותרה על מקומה.
מגדל המים הישן של כפר אונו, ששימש גם כעמדת ביטחון ליישוב בתקופת מלחמת העצמאות.
מגדל המים בתכנון האדריכל משה קופמן משנת 1963. הצעתו של קופמן למבנה ייחודי זה, בעל 16 צלעות, זכתה בתחרות במקום הראשון.
שכונת קיראון ושכונת רימון: זוג שכונות בתכנון האדריכל ישראל לוטן, המתאפיינות (בעיקר קיראון) בסגנון הברוטליסטי שזכה להשראה בארץ באותה התקופה בין השאר מעבודותיהם של האדריכלים לה קורבוזיה ואוסקר נימאייר.
לקרית אונו עיר תאומה בהולנד בשם דראכטן. במרכז קריית אונו ישנה כיכר שנקראת כיכר דראכטן על שם העיר התאומה.
העץ הבודד, היה עץ שקמה בן 552 שנים. העץ היה בעבר חלק מ"פרדס רייספלד" אך הוא נפגע בשעה שצעירים הבעירו מתחתיו מדורת ל"ג בעומר, ואחד מהענפים נשבר. בליל ה-20.12.02 העץ קרס בשל סערה שהתחוללה באזור. את העץ הוציאו ממקומו וכעבור לילה נשתל עץ שקמה אחר. כיום, הפרדס נסגר ובמקומו הוקם פארק, הקרוי "פארק רייספלד". העץ ה-"בודד" החדש ממוקם במקום שהיה ממוקם העץ הבודד הישן אך כעת, העץ כבר אינו בודד ובמקום שיהיה מוקף בפרדס, הוא מוקף בפארק.

נלקח ע"י ויקיפדיה


 גבעת שמואל

 היא מועצה מקומית במחוז המרכז בישראל הגובלת עם פתח תקווה, בני ברק וקרית אונו. שמה הוא על שם העסקן הציוני הדתי שמואל פינלס. שטח השיפוט שלה הוא 3,600 דונם. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1949. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בגבעת שמואל 18,200 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 4.3 אחוז. רוב תושבי גבעת שמואל הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,047 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, המועצה המקומית מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה (8 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 74.2 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 8,679 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

משנת 1998 גדלה גבעת שמואל באופן ניכר והכפילה את מספר תושביה. בדצמבר 2007, אף צפוי להיפתח בה קניון. בעשור האחרון הפכה גבעת שמואל למקום מגורים פופולארי לבני הציונות הדתית. עקב הקירבה לאוניברסיטת בר אילן ולעיר בני ברק שהן בעלות אוכלוסייה דתית רבה, עברו רבים מהציבור הדתי לאומי בגוש דן לגבעת שמואל ועשרות פרוייקטים למגורים נבנו במקום במיוחד לציבור זה. רבים בציונות הדתית רואים בגבעת שמואל מקום מגורים אידיאלי לזוגות צעירים, כיוון שהיא מלאה בתי כנסת, החברה הדתית לאומית בה מבוססת ומשכילה ופועלים בה בתי ספר וסניף בני עקיבא תוססים. אחרים סבורים כי התכנסות בני הציונות הדתית בישוב מופרד, אליטיסטי, אשכנזי ומבוסס אינו תואם את ערכיה של הציונות הדתית, הדוגלת בהשתלבות בחברה הישראלית וחיזוק עיירות פיתוח והתנחלויות.

במזרח גבעת שמואל נמצא "פארק רמון", פארק רחב ידיים, הקרוי על שם האסטרונאוט הישראלי אילן רמון שנהרג באסון מעבורת החלל קולומביה. הפארק מהווה מוקד משיכה לתושבים מכל האיזור.

אדריכלות

רחוב בשכונה החדשה של גבעת שמואל, 2005בגבעת שמואל ממוקמים מספר מבנים בעלי ערכים ארכיטקטונים ייחודיים בישראל:

מרכז וואהל - המבנה הייחודי בתכנון האדריכל דניאל ליבסקינד ובשיתוף משרד אדריכלים "החדר" הישראלי (1) מהווה אטרקציה, היות שזוהי עבודתו היחידה של ליבסקינד בישראל. המבנה שיך לאוניברסיטת בר אילן (שחלק משטחה משתייך אמנם לרמת גן אולם בשל סמיכותה לשכונת "רמת אילן" היא מהווה חלק אינטגרלי מגבעת שמואל).
שכונת רמת אילן - שכונה זו, תוכננה בראשית שנות ה-60 על ידי האדריכלים דן ואילנה אלרוד, שהיוו שנים ספורות קודם לכן חלק מצוות התכנון של העיר ערד. ייחודה של השכונה הינה הפרדת מערך תנועת הולכי הרגל מתנועת כלי הרכב, והבנייה לגובה.
בניין קונדוטאוור - מגדל מגורים ייחודי זה בצורתו ובעיצובו הוקם בשנת 2001, ותוכנן על ידי האדריכלית ענת בלומנטל.
בית תדיראן - בתכנונו של האדריכל אריה פריינברג, בניין משרדים המחופה בזכוכית שחורה המקנה למקום המוקף בצמחיה עבותה הוד ייחודי.

נלקח ע"י ויקיפדיה

המתווך שלך בגבעת שמואל גני תקווה

היא מועצה מקומית בבקעת אונו, מחוז המרכז בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 1,900 דונם. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1953. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בגני תקווה 12,100 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 1.3 אחוז. רוב תושבי גני תקווה הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,034 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, המועצה המקומית מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה (8 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 65.1 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 9,039 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

תולדות היישוב
בשנת 1949 הקימה הסוכנות היהודית ישוב עולים בפאתי פתח תקווה סמוך למושב היובל (כפר מע"ש של היום), שאדמותיו היו שייכות בחלקן לקק"ל ובחלקן לבעלים פרטיים. היישוב הוכר בשם שיכון היובל. הוא קלט כאלף משפחות מלוב,רומניה, פולין, תימן ומרוקו ואלו שוכנו ב-240 צריפים שבדיים, ארבע דירות בכל צריף, בהם חדר אחד ופינת בישול.

בתחילה היה מחסור במים, היישוב לא היה מחובר לרשת החשמל הארצית, ומחסור בתחבורה ציבורית - האוטובוסים הגיעו רק עד כפר מעש והתושבים צריכים היו לעשות דרכם ברגל משם.

חברת מקורות הניחה 15 ק"מ צינורות מים שנה לאחר מכן והיישוב קיבל את אספקת המים שלו ממקור זה. את החשמל שלו קיבל היישוב ביום העצמאות של שנת 1952. שנתיים לאחר מכן שונה שם היישוב לגני תקווה, והיישוב קיבל מעמד מוניצפלי של מועצה מקומית. במקום נבנו בתים חד-קומתיים ודו-קומתיים על ידי חברת עמידר ב-1958, ובכך החלה פיתוחה המשמעותית של היישוב.

השכונה הדתית "ישמח משה" נבנתה במערב גני תקווה על ידי משפחת האדמו"ר מססוב לעולים מארצות הברית משנת 1962 עד 1965. שיכון לעולים חדשים, שכונת "גוברניק", נבנה ממערב לשיכון היובל ב-1968.

בשנת 1972 החלה חברת אפריקה ישראל לבנות את אחד הפרויקטים הראשונים שלה - שכונת "גבעת סביון" ממערב ליישוב. באותה תקופה החל היישוב לעבור תהליך פיתוח נרחב שבעקבותיו הוכפלה האוכלוסייה ושטח היישוב.

ראש המועצה אשר נתן את התנופה העיקרית לגני תקוה הינו מר שלום חלק , אשר החל את דרכו במחאה עממית נגד חברת הדואר (חברת "בזק" דהיום ) על הסחבת הנמשכת בקבלת קוי טלפון לבתי התושבים. בתקופת כהונתו כראש המועצה נבנו מבני ציבור וחינוך רבים אשר תוכננו ע"י האדריכל אלי שפיר : שני בתי הספר, גני ילדים, בתי כנסת, בנין המועצה המקומית ועוד.

בנייתה של שכונת מגורים חדשה החלה במזרח היישוב בגבול עם כפר מעש בשנת 1995. השכונה, הקרויה "גבעת סביון חדשה", כוללת בתים צמודי קרקע ומאופיינת בבנייה רוויה. במסגרת תוכנית זו הוקם מרכז תרבות הכולל היכל תיאטרון, גלריה בשם "מרכז הבמה", קאנטרי קלאב ומרכז מסחרי. שנה לאחר מכן, בשנת 1996 החלה בנייתה של שכונת "נוף סביון" במערב היישוב, שכונה בעלת אופי דתי.

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים קריית אונו,  מתווכים גבעת שמואל, מתווכים גני תקווה

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים קריית אונו , החיים גבעת שמואל, החיים גני תקווה

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור