chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
אור יהודה

(בערבית:أور يهودا ובאנגלית:Or Yehuda) היא עיירת פיתוח במחוז תל אביב, ישראל. מרוחקת כ-7 קילומטרים מתל אביב וסמוכה לנמל התעופה בן גוריון.

אור יהודה שוכנת בבקעת אונו, וגובלת עם יהוד-מונוסון ומחוז המרכז. בשל קרבתה לשני אלו, היא מהווה את העיר הדרומית - מזרחית ביותר במחוז.

ראש העירייה הנוכחי הוא דוד יוסף.

מקור השם
אור יהודה, הקרויה על שמו של רבי יהודה בן שלמה חי אלקלעי, שוכנת במקום בו התקיים היישוב כפר אונו בתקופת המקרא, ולאחר מכן כפר עאנה הערבי שתושביו נטשו את המקום במלחמת השחרור 1948.

מסורת אחרת ביחס לשמה של אור יהודה, אומרת כי אור יהודה היה שמו של בית הספר של העולים המתיישבים שהגיעו מתורכיה, והממשלה "מיסדה" את השם באופן שעשתה זאת מאוחר יותר.

עוד מסורת בקשר לשם, אומרת כי העיר נקראת כך בגלל מיקומה בשפלת הרי יהודה בנוסף לסיבת אור השמש החזק החולש על העיר.

אור-יהודה כישוב קבע
בשנת 1955 ממשלת ישראל הכריזה על אור-יהודה כישוב קבע. המבנים הראשונים החד-קומתיים נבנו ברחוב "הראשונים" ולאחר מכן ברחוב "ההגנה" ואוכלסו על ידי וותיקי המעברות. בשנת 1962, בלחץ ראש העיר מרדכי בן פורת הכריזה הממשלה על אור-יהודה כשטח תכנון עיר , לפי כך זכאית אור-יהודה לתכנן את בנייתה בעצמה. בעקבות הכרזתה החלה בניה מואצת של שיכונים ודירות. במקביל החלו לפרק את הצריפונים שהתפנו במגמת חיסול המעברות. בגלל מגבלות תקציב הן של הרשויות והן של התושבים ניבנו 80% מהדירות כדירות ציבוריות בבעלות המדינה. דירות אילו אופיינו כדירות קטנות (למשפחות מרובות ילדים), ברמת בניה נמוכה והעדר תשתיות סביבתיות.כל התנאים האלה הובילו לשכונות עוני ומצוקה.

אור יהודה הוקמה כהתיישבות עולים צעירים, באופן ספונטני ולא כמעברה. המעברה הוקמה בשנת 1950 לאחר שהמתיישבים ביקשו את עזרת הממשלה בתשתיות ליישוב שהקימו.

ההתיישבות בראשיתה הייתה בבתי אבן והם היו מפוזרים בין הפרדסים והבוסתנים, העולים הוסיפו לבנות באלמנטים חדשים בתים נוספים למשפחות שהיו. מה שאפיין את המקום בעת ייסודו, היה חוסר התשתיות, כמו: צנרת מים, דרכים וחשמל. מעברת אור יהודה כללה גם את חיריה ואת גבעת מרדכי(רמת פנקס היום), שלאחר מכן הוצאו מתחום השיפוט של המועצה המקומית

אור יהודה פותחה בשיטה של פינוי אוהלים ובניית צריפים, פינוי צריפים ובניית שיכונים. ולכן גם התכנון שלה מבחינה מבנית לא היה אידיאלי, כי העיר לא תוכננה על קרקע חלקה ופתוחה. במפעל שיקום השכונות שוקמו השיכונים של שנות השישים, תוך כדי הרחבת הדירות.רק בשנות התשעים, החלה בנייה חדשה ומסוגננת, של השכונות החדשות בפרדס שנותר במרכז העיר ובכפר עאנה שפונתה משרידי המעברה.


אור יהודה כיום

הדמיית פרויקט המגורים החדש "נאות מונוסון" במזרח העיר, בצמוד לנווה מונוסוןבשנים האחרונות העיר עוברת תהליך התחדשות ופיתוח בכל התחומים. נבנו אזורי מגורים חדשים, אזורי תעשייה (כולל תעשייה עתירת ידע), מוסדות ציבור רבים וכו' החל מסוף שנות ה-90 החלו בבניית 2 שכונות חדשות: נווה סביון ונווה רבין. השכונות כוללות קוטג'ים, בתים מדורגים ובניינים רבי-קומות. השכונות מתוכננות היטב וכוללות פיתוח סביבתי יפה: בתי ספר, גני ילדים, פארקים וגנים, מרכזים מסחריים, מרכזים רפואיים וכו'. במרכז העיר נבנו מרכזים רבים כגון היכל תרבות, ספרייה, היכל ספורט, בריכת שחייה, מגרשי כדורסל וטניס, קונסרבטוריון, תפוח פיס, וכו'. בעתיד מתוכננות תוספות שטחים לאזורי התעשייה הקיימים, התחדשות שכונות על ידי פנוי מבני מגורים ישנים ובנייה מחדש תוך כדי תכנון סביבתי מודרני.

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים באור יהודה

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים באור יהודה

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור