chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
אשקלון

היא עיר במחוז הדרום בישראל, במישור החוף הדרומי, על חוף הים התיכון בין אשדוד לעזה. שטח השיפוט שלה הוא 55,000 דונם. לאשקלון יש היסטוריה ארוכה של 5,000 שנה שבהם היו יישובים שונים במקום. העיר החדשה נוסדה בשנת 1951 כאיחוד בין הכפר הערבי מג'דל לישוב היהודי שהוקם לידו.


נתונים סטטיסטיים

לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש באשקלון 106,600 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 1.4 אחוז. רוב תושבי אשקלון הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,053 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי בינוני-נמוך (4 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 60.4 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 4,596 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).


גאוגרפיה
אשקלון שוכנת במישור החוף, בקצה המערבי-דרומי של חבל לכיש רחב-המידות, המפריד בין הנגב לשפלה. לכל אורכה של העיר עוברת "דרך הים" (ויה מאריס העתיקה). אשקלון, אחת הערים העתיקות בעולם, שימשה בכל תקופותיה עיר מעבר של דרכים ונתיבות ים, מסילת ברזל שירדה ממרכז הארץ (מסילת לוד ותל אביב) אל רצועת עזה, בואך מצרים. מסילה זו הותקנה ב-1918, בסוף מלחמת העולם הראשונה, בידי הצבא הבריטי, שכבש אז את ארץ ישראל מידי התורכים. כביש החוף העולה מצפון סיני בואך רצועת עזה אל גוש דן, הוא ציר התנועה החשוב ביותר במישור הים התיכון.

מאשקלון, העיר הראשית בנפת אשקלון, מסתעפים כבישים: דרומה, אל רצועת עזה - כביש 4; דרומה-מזרחה, אל באר שבע - כביש 34 ולאחר מכן כביש 25; מזרחה-צפונה, לירושלים, דרך קריית מלאכי - כביש 3; מזרחה לקרית גת וקרית ארבע כביש 35, צפונה-מזרחה, אל השפלה, לערים רחובות ולוד - כביש 3, ולאחר מכן כביש 40, וצפונה, דרך אשדוד, אל ערי גוש דן - כביש 4. בנפת אשקלון שוכנות סביבה שתי ערים ושתי עיירות ועוד 11 מועצות אזוריות כפריות, ובהן כ-90 יישובים כפריים.

שני נחלי-אכזב, נחל שקמה בדרום ונחל אבטח בצפון, זורמים סביב אשקלון, מנקזים מדי חורף את מי השיטפונות ונשפכים לים התיכון.

אשקלון, העיר החדשה, משתרעת על שטח של 55,000 דונם - אחד משטחי השיפוט הגדולים במדינה. בתחומה גם התל העתיק של אשקלון הקדומה, המשתרע על יותר מ-2000 דונם בתחומי הפארק הלאומי שבדרום-מערב העיר. שם, לחוף הים התיכון, מצויים גם שרידי הנמל העתיק וכן שני נמלים קטנים עם שוברי גלים בולטים אל תוך הים: נמל הנפט של חברת קו צינור הנפט אילת-אשקלון ונמל מי הקירור של תחנת הכוח לייצור חשמל על-שם פנחס רוטנברג, שהקימה חברת החשמל בסוף שנות ה-80.

אדמות אשקלון חוליות ברובן, להוציא אדמות שכונת גבעת ציון שבדרום-מזרח העיר. העיר שוכנת על כמה גבעות השוברות את קו הרקיע וקו החוף, ומגיעות לגובה של 60 עד 80 מטר מעל פני הים.

אקלימה של אשקלון נוח במיוחד. היא נהנית ממשבי רוח העולים מן הנגב וממדבר יהודה ומאזנים את לחות חוף הים. וכך, בניגוד לערי החוף הצפוניות ממנה, מצטיינת אשקלון באקלים יבש גם בלילות הקיץ. בממוצע השנתי נרשמים בה רק 33 ימי גשם, וכמות המשקעים הממוצעת מגיעה ל-420 מ"מ בשנה. את העיר מפארים גינות ובוסתנים עתיקים ובהם עצי שקמים, תאנים, רימונים, חרובים ושרידי כרמים. בזכותם ובזכות הגנים בעיר החדשה, אשקלון היא אחת הערים הירוקות במדינה.

להקות בני-כנף חולפות בשמיה, ובפארק הלאומי מקננות ציפורים מסוגים שונים. בעבר היו כאן תנים ושועלים, וכיום ניתן למצוא ארנבות ונמיות, דרבן לעת מצוא ולעתים רחוקות גם צביה תועה הבא מחבל לכיש בתקופת היובש.

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים באשקלון

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים באשקלון

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור