chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
ערד

היא עיר במחוז הדרום בישראל. היא שוכנת על גבול מדבר יהודה, בגובה של 600 מטר, בדרך למצדה ולים המלח. שטח השיפוט שלה הוא 90,000 דונם. היא הוכרזה כעיר בשנת 1995. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בערד 23,300 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 0.8 אחוז. רוב תושבי ערד הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,098 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי בינוני (5 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 56.8 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 5,370 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

ההיבט האורבני: ערד שייכת לדור הערים החדשות אשר הוקמו במדינת ישראל עם ראשיתו של העשור השני להקמתה. בראש צוות תכנון-העיר מונה האדריכל יונה פיטלסון, אשר יצר עיר בדגם לינארי המתייחסת באופן מלא למרחב בו היא מוקמה. כמו כן, הושם דגש על מערכות התחבורה, וזאת על ידי הפרדה מוחלטת בין תנועת הולכי הרגל המתבצעת בתוך שכונות המגורים עצמן ותחת הצללה מרבית, בעוד תנועת כלי הרכב מתבצעת בכבישים חיצוניים לשכונות המגורים. באמצע שנות ה-60 הוחל בפרויקט מגורים צמודי קרקע, שהיווה למעשה אב-טיפוס לשכונות "בנה ביתך" של סוף שנות ה-70.

במהלך השנים, הוזנחה ונפגעה תוכנית האב המקורית והנחיותיה טושטשו. יחד עם זאת, עדיין ניתן למצוא בעיר את איכויותיה הארכיטקטוניות והאורבניות.

ההיבט הארכיטקטוני: על פי הנחיותיה של תוכנית האב לעיר ערד, נדרשה חזית הבניין להכיל לפחות 60% ציפוי באבן מקומית. אלמנט זה הביא לכך שנוצר קו מאחד בין בתיה השונים של העיר, ובנוסף חיבר את הבתים אל המרחב הסובב אותם. ברחבי העיר נעשו מספר פרויקטים ארכיטקטונים אשר היוו מעין ניסויים במערכות מגורים. דוגמה לדבר ניתן למצוא בשכונת "בתי הפאטיו" הממוקמת בלב "רובע יעלים" הוותיק. ייחודן של יחידות דיור אלו, הנו בכך שלכל יחידה מוקצת חצר רחבת ידיים (פעמים אף בגודל שווה לגודל הדירה עצמה) התחומה מכל עבריה בקירות גבוהים - כך שבבוא היום, עם גידולה של המשפחה, ניתן יהיה לסגור את החלל ולהרחיב את חלל הדירה. פרויקט "בתי הפטיו" הנחשבים עד היום לאחד מהדוגמאות המובהקות לניסיונות המרתקים שנעשו בארכיטקטורה הישראלית בשנותיה הראשונות של המדינה, מצוי כיום במצב של הזנחה הן מצד דיירי המקום והן מצד העירייה.


סיבות הקמתה
העיר הוקמה בשנת 1961 במזרח בקעת ערד. מיקומה נקבע במטרה לאכלס את השטח הריק בצפון-מזרח הנגב. הכוונה הייתה שתשמש מרכז לחבל התיישבותי חדש, הוא חבל ערד (ראה עיירת פיתוח). תכנון התעסוקה התבסס על מפעלים ועל תיירות מרפא באזור ים המלח, עין בוקק ומישור רותם. עם זאת לא נלקחה בחשבון העובדה כי העיר יושבת על מרבץ פוספטים גדול (כנראה מהגדולים בארץ), דבר שגורם לבעיות עם גז ראדון בקומת הקרקע ובמרתפים בבתי העיר.


הקמת העיר
בשנותיה הראשונות הייתה בבידוד יישובי וללא עורף כפרי. שנים רבות לא הוקם באזור ערד יישוב כפרי. ערד מהווה דוגמה מוצלחת לאופן הקמתה של עיר חדשה. ערד הוקמה בתכנון יסודי. קביעת מיקומה של העיר, בסיסה הכלכלי והרכב אוכלוסייתה נעשו לאחר סקרים מוקדמים ושלבי תכנון של כשנה וחצי. תחילה אוכלסה העיר על ידי גרעין מתיישבים ישראלי, שתפקידו היה לשמש בסיס קולט עלייה מאוחר יותר.


מקור השם
מקור השם "ערד" הוא בספר במדבר פרק כ"א פסוק א': "וישמע הכנעני מלך ערד יושב הנגב". בקרבת ערד החדשה נמצאת העיר העתיקה תל-ערד, שבה נחשפו שרידי ישוב מהתקופה הכנענית לפני כ-5,000 שנה ומהתקופה הישראלית לפני כ-3000 שנה.


אחר
בערד נוף מדברי יפהפה, ואקלים יבש הידוע בתכונות המרפא. קרבתה למדבר יהודה מושכת מטיילים רבים שיוצאים ממנה כבסיס. בנוסף לכך, ערד ידועה באוויר הנקי שלה, ומהווה בשל כך מוקד משיכה לחולי אסטמה מכל רחבי הארץ. בעיר פועלת פנימיית "בית מזור" לילדים ונערים חולי אסטמה אשר משתלבים במערכת החינוך של ערד.

חגיגות הזמר העברי בערד, המתקיימות בעיר מדי שנה, מהוות מוקד משיכה לאלפי מבקרים מדי קיץ.


רובע האמנים
ברובע זה, הקרוי "אשת לוט", חברו אמנים תושבי ערד לקהילה יוצרת בעלת רגישות חברתית וסביבתית גבוהה. הרובע, המשלב יצירה, אמנות ואווירה מדברית ממוקם בקצה המערבי של אזור התעשייה, על אם הדרך היורדת אל ים המלח ומצדה.


רובע אבישור
בלב העיר ערד שוכן רובע אבישור - פנינה ארכיטקטונית המייצגת נאמנה את רוח הארכיטקטורה הישראלית של שנות הששים. רובע זה תוכנן על ידי האדריכלים אדם אייל ודוד בסט. תוכנית הרובע המכילה כ-600 יחידות דיור , מתבססת על כביש טבעתי המקיף את רובע המגורים (בדומה לתוכנית האב שהגדיר האדריכל יונה פיטלסון), ובכך מאפשרת הפרדה בין תנועת רכב לתנועת הולכי רגל. טיפולוגיית הבינוי מורכבת מחצרות סגורות, המגנות מפני רוחות המדבר החזקות, ויוצרות הצללה לחצר. את תכנון הנוף לשכונה ביצע אדריכל הנוף צבי דקל, עבודה שעליה זכה בפרס קרוון בשנת 1973. תכנון הנוף מתאפיין בניצול חכם של מערך הבינוי, וכן חשיבה על תנאי האקלים המדבריים.

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בערד

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בערד

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור