chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
נתיבות, שדרות

נתיבות היא עיר במחוז הדרום בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 10,000 דונם. היא הוכרזה כעיר בשנת 2000. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בנתיבות 24,300 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 2.6 אחוז. רוב תושבי נתיבות הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,000 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי נמוך (3 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 53.5 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 3,660 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

נלקח ע"י ויקיפדיה

שדרות

היא עיר במחוז הדרום בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 5,000 דונם. היא הוכרזה כעיר בשנת 1996.
נתונים סטטיסטיים
לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בשדרות 20,000 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 0.2 אחוז. רוב תושבי שדרות הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,010 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי בינוני-נמוך (4 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 50.5 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 4,072 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

פוליטיקה
העיר, המהווה לעתים סמל לפריפריה הישראלית (למשל בביטוי מסעודה משדרות), הצמיחה מתוכה שני ראשי ערים שהתפרסמו גם בפוליטיקה הארצית: חבר הכנסת עמיר פרץ (עבודה-מימד), ששימש כראש המועצה המקומית וכיהן בעבר כשר הביטחון בממשלת ישראל השלושים ואחת, ואלי מויאל (ליכוד) המשמש כיום כראש העיר. לפי התמונה הפוליטית המצטיירת יש הטוענים כי אלי מויאל, נכשל בקדנציה השנייה שלו, ויהיה עליו להילחם בשניו על מנת לשמור על כיסאו. לעומתם יש הסבורים כי אלי מויאל מייצג התנהלות של ראש עיר אשר אינו מתיישר עם תכתיבי הממסד ומנהל מדיניות עצמאית ונועזת - עובדה אשר מזכה אותו בפופולאריות. בנוסף, גר בשדרות הרב אריה גמליאל שהיה ח"כ מטעם ש"ס במשך שנים.


חינוך ותרבות

שוק שדרות, 9/06שדרות נודעת כעיר אשר הצמיחה אנשי תרבות ידועים רבים, זאת בהשוואה לרוב עיירות הפיתוח האחרות בישראל. מהעיר יצאו מוזיקאים כשמעון בוסקילה וחיים אוליאל וכן להקות רבות ביניהן "טיפקס", "כנסיית השכל" ו"שפתיים". הלהקות השדרותיות (ביחד עם להקות נוספות מהסביבה, כשהבולטת ביותר היא להקת אלג'יר) מתאפיינות בדרך כלל בעירוב של רוק עם אלמנטים של מוזיקה מזרחית. בתקשורת אף נוצר על רקע זה המושג "סצנת הרוק של שדרות", בעוד שלמעשה רובם של מוזיקאים אלה פעלו ופועלים בסופו של דבר במסגרת סצנת הרוק התל-אביבית.

אנשי ספרות דוגמת שמעון אדף והשחקן והמוזיקאי מאור כהן הם ילידי שדרות גם כן.

בעיר הוקם סינמטק, והחל משנת 2001 מתקיים בה "פסטיבל קולנוע דרום" בשיתוף עם מכללת ספיר הסמוכה לעיר.

שני סניפי בני-עקיבא קיימים בעיר והגדול והותיק מביניהם פעיל כבר יותר מ-40 שנים. בעיר פועל מאז הקמתה גם קן של תנועת הנוער העובד והלומד המפעילה בנוסף שלושה מוקדי פעילות במקלטים הפעילוים גם בעת התקפות הקאסמים. בנוסף מזה 5 שנים פועל בהצלחה שבט הצופים "סיני" המנוהל על-ידי מתנדבי ש"ש. גרעין זה שלח בעבר קבוצות שונות למדינות בחו"ל, כיפן, ופועל למען דיאלוג בין נערים, תושבי שדרות, לערביי השטחים וערביי מדינת ישראל. בשדרות קיימת מזה כ-10 שנים ישיבת הסדר בשם אפיקי דעת ושלוחתה ישיבת לב לדעת.


תעשייה וכלכלה
שדרות הוקמה כעיירת פיתוח שיועדה להיות עיר שתושביה עוסקים בתעשייה. בעיר אזור תעשייה גדול ומפעל תעשייה אף מופיע בסמל העיר. בעיר נמצאים מספר מפעלים גדולים של חברות "אוסם", "שטראוס" "עלית" ו"הולנדיה". בשנת 2001 גם הקימה חברת ההי-טק אמדוקס שלוחה בשדרות.

עם זאת, שיעור האבטלה בשדרות הוא מהגבוהים בארץ והוא הגיע ל-20% אבטלה (נכון ל-2005). ירי הקסאם המתמשך מאז תחילת שנות ה-2000 גרם להדרדרות רבה בכלכלת העיר ובתעסוקת תושביה

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בנתיבות, מתווכים בשדרות

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בנתיבות , החיים בשדרות

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור