chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
בית הכרם, קריית יובל

בית הכרם היא שכונה במערב העיר ירושלים. מקור שם השכונה בפסוק מספר נחמיה (ג‘, ד‘): "ואת שער האשפות החזיק מלכיה בן רכב שר הפלך בית הכרם, הוא יבננו ויעמיד דלתותיו ומנעוליו ובריחיו". השכונה הוקמה בשנת 1921.


גיאוגרפיה
שכונת בית הכרם שוכנת על כיפה במערב העיר, ומוקפת בשכונות מכל עבריה. בצפון היא גובלת בשכונת קריית משה, במערב בשכונת יפה נוף ויער ירושלים ובשדרות הרצל, בדרום בשכונות הפועלים, גבעת בית הכרם ורמת בית הכרם ובמזרח בדרך בגין וגבעת רם.


בית הכרם כיום

בית הכנסת המרכזי בבית הכרםעד ימינו אנו שומרת בית הכרם על מעמדה כאחת השכונות המבוקשות והיוקרתיות בירושלים. על אף ההתפתחות האורבאנית של ירושלים היא נותרה שכונה שקטה, בעלת בניינים נמוכים. בשל הביקוש הרב למגורים בשכונה, הוקמו סביבה שכונות לווין יוקרתיות כיפה נוף, גבעת בית הכרם ורמת בית הכרם, המהוות יחדיו את שכונת בית הכרם רבתי. בשכונות אלה מתגוררים כ-15,000 איש, רובם חילונים.

בשכונה 25 גני ילדים ופעוטונים, שלשה בתי ספר יסודיים, בית ספר תיכון, בית כנסת והמכללה לחינוך ע"ש דוד ילין. בין תושביה נמנו ראשי הממשלה מנחם בגין, בנימין נתניהו ואהוד אולמרט.


נלקח מויקיפדיה

קריית היובל

היא שכונה בת כ-25,000 נפש, בדרום מערב ירושלים. השכונה נוסדה בשנת 1954, שלוש שנים לאחר יובל הקרן הקיימת לישראל שחל בשנת 1951, ובו התכוונו להתחיל את בניין השכונה ומכאן שמה.

מיקום השכונה
קריית היובל פרושה על מרומי רכס שכיוונו צפון-דרום וגובהו כ־810 מ' מעל פני הים, והיא נחשבת לאחת השכונות הגבוהות בירושלים. רכס קריית היובל יושב בין הר הרצל ושכונת עין כרם ממערבו, ובדרום משתפל הרכס לעבר נחל רפאים, ממזרח גובל הרכס בנחל מנחת. בשל המיקום הגיאוגרפי שלה צופה השכונה לנוף מרשים. מבחינת שכונות העיר השכונה ממוקמת מדרום לשכונת בית וגן, ממזרח לשכונת עין כרם ומעליה, וממזרח לקריית מנחם ולעיר גנים; ממערב לשכונות בית וגן, רמת דניה, רמת שרת ומנחת (מלחה) ומצפון לגן החיות התנ"כי ולעיר גנים א', כמו כן, השכונה ממוקמת ממזרח לקריית הדסה עין כרם ושוכנת בדרום־מערב העיר.

מקומות בשכונה
בשכונה נמצא מתנ"ס גדול על שם פיליפ לאון ובו שירותי חברה ותרבות רבים וכן מינהל השכונה. סמוך לשכונה נבנו בתי ספר הנחשבים למצויינים ובהם בית הספר התיכון על שם מיי בויאר ובית הספר התיכון למדעים ולאמנויות. בנוסף, בשכונה פועלים כמה ארגונים חברתיים כגון "מהפך" ו"יובלים". ארגונים אלו פועלים בשכונה בשיתוף עם המינהל הקהילתי לרווחת תושבים הנמצאים בסיכון רווחתי. כמו כן לפני שלוש שנים הוקם בשכונה ישיבה לתורה מנהיגה בראשות הרב שמעון אור. בשכונה יש סניף פעיל של תנועת הנוער "בני עקיבא", שהוקם ב-1972.

בתחומי קריית היובל, בפינת הרחובות טהון והנרייטה סולד, נמצא גן רבינוביץ (המכונה: "גן המפלצת") ובו פסל המפלצת (ששמה האמיתי "גולם"), מתנת הפסלת ניקי דה סיינט־פאל לילדי ירושלים. האתר הינו אייקון ירושלמי אהוב במיוחד על ילדי ירושלים ובאים אליו מכל רחבי העיר.


התייחסות תרבותית
על חוויות הקליטה בשכונה כתב הסופר הרב חיים סבתו בסיפורו "שברי לוחות" ולהלן קטע המספר על ימיו הראשונים בשכונה:

חורף תשי"ט קר וסוער היה. אינני יודע אם באמת היה אותו חורף כל כך קר, ואולי רק לי. ילד קטן הייתי, תלמיד כיתה ב' בתלמוד תורה בית וגן. כמה חודשים לפני כן עלינו ממצרים לשיכון עולים בבית מזמיל, ליד המעברה של האזבסטונים. לא היינו מורגלים לקור הירושלמי. יום־יום הייתי משכים להמתין לתחנה שליד הקיוסק של קדוש לאוטובוס מספר שמונה־עשרה ובחיקי שקית בד ובה גמרא, ספר חשבון וכמה חצאי מחברות. והאוטובוס, או הגיע או לא הגיע. אם הגיע היה עמוס ודחוק, או עצר או לא עצר. פועלים קשי יום עמדו בתוך שלוליות בתחנה המוצפת, מתחננים נואשות בתנועות ידיים ובצעקות שיעצור כדי שלא יאחרו לעבודה. והנהג מניף את ידיו כמי שמשתתף בצערם וצועק: מלא, מלא. אם רק פתח דלת להוריד נוסע, מיד נדחקו כמה בני מזל וכמה בעלי אגרופים בין הדלת והנהג, אוחזים בכל מה שיכולים כדי לא ליפול. כך הייתה הנסיעה בכל בוקר

נלקח מויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בבית הכרם,  מתווכים בקריית יובל

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בבית הכרם,  החיים בקריית יובל

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור