chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
כפר סבא

היא עיר במחוז המרכז בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 15,000 דונם. היא הוכרזה כעיר בשנת 1962. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בכפר סבא 80,700 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 1.1 אחוז. רוב תושבי כפר סבא הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,067 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה (8 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 71.8 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 7,571 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).

כפר סבא היא מרכז מנהל, מסחר, חינוך ושירותי רפואה של אזור דרום השרון, ויש בה מרכז תעשייה גדול

 
סמל העיר

איור סמל העיר כפר סבאסמל העיר כפר סבא משקף את אופייה של העיר. במרכז הסמל מופיע החאן שהוא המבנה הראשון בכפר סבא, כיום מבנה זה משמש את עיריית כפר סבא. לצידו של החאן במרכז, נטועים שני עצי האקליפטוס שניטעו בשנת 1906. בסמל משולבים זה לצד זה מבני תעשייה, מבני מגורים ועצי הדרים אשר אפיינו את כפר-סבא במשך שנים רבות. הסמל עוצב על ידי יעקב אבוקאי בשנת 1953.


חינוך תרבות וספורט
החינוך בכפר־סבא היה ידוע במשך שנים רבות באיכותו ובאחוז הגבוה של המסיימים לימודי בגרות בהצלחה. בשנת 2007 היו בעיר חמישה-עשר בתי ספר יסודיים, שש חטיבות ביניים ותשעה בתי ספר תיכוניים. בתי הספר התיכוניים של כפר־סבא משרתים גם את היישובים הקהילתיים כוכב יאיר וצור יגאל. לתלמידים מחוננים מתקיימים לימודי העשרה במסגרת כיתת יש"י (ילדים שוחרי ידע), פעילות המתרחשת במרכז אשכולות-פיס בשעות הלימודים בימי שישי. כפר־סבא נהנית מקרבה לשני מוסדות להשכלה גבוהה: מכללת "בית ברל" והקמפוס של "האוניברסיטה הפתוחה" ברעננה.

בתי הספר היסודיים החילוניים בעיר הם (על פי שמות עיקריים): גולדה, סורקיס, ברנר, אופירה נבון, רמז, בן גוריון, אוסישקין, גורדון ויצחק שדה. עד ספטמבר 2005 היו גם בתי הספר "השרון" ו"ארן", אך מספר מועט של תלמידים גרם לסגירתם ולאייחודים של "השרון" עם "גולדה" ו"ארן" עם "אוסישקין".

חטיבות הביניים החילוניות בעיר הן: משה שרת, זלמן שז"ר, בר-לב, ואלון-בן צבי (שתי חטיבות צמודות שהתאחדו לחטיבה אחת).

בתי החינוך התיכונים בעיר הם (על פי שמות עיקריים): הרצוג, רבין, גלילי, כצנלסון ואורט-שפירא.

כמו כן, מנצלים בתי הספר בעיר את אשכולות הפיס לטובת ימי פעילות מיוחדים, וחטיבת הביניים בר-לב, שצמודה לאשכולות פיס, אף מקיימת במעבדות הפיס שיעורי מדעים וטכנולוגיה.


היכל התרבות של כפר סבאעיקר הפעילות התרבותית של כפר־סבא מתרכזת ב"קריית ספיר". במתחם שני מבני ציבור. האחד מכיל את היכל התרבות העירוני שבו מתקיימים מופעי תיאטרון, מוזיקה ומחול במסגרת מפעל מינויים. כמו כן נמצאים בבניין הספרייה העירונית וחדרי העיון למבוגרים. באכסדרה שבהיכל התרבות ובקומה מעליו מתקיימות לעתים קרובות תערוכות. במבנה זה מצוי גם אתר ההנצחה לבני כפר־סבא שנפלו במלחמות ישראל (יד לבנים) ואולם הראשונים המוקדש לתולדות כפר־סבא. במבנה השני של "קריית ספיר" שתוכנן בשנת 1973 על ידי האדריכל מרדכי בן-חורין, מצוי אודיטוריום, אולם המיועד למופעים קטנים יותר כגון מופעי זמר, שירה בציבור והרצאות. כמו כן, נמצאים בבניין זה המוזיאון הארכאולוגי של כפר־סבא, הקונסרבטוריון העירוני, הספרייה וחדר העיון לילדים ואולם ספורט. מופעים מתקיימים גם ב"בית התרבות לצעירים", אך עיקר הפעילות בו ובמרכזים הקהילתיים על שם אלי כהן ועל שם זאב גלר היא במסגרת חוגים, שבהם ניתן ללמוד במגוון נרחב של נושאים ממלאכת יד ועד פילוסופיה סינית.

יש בכפר־סבא מספר אולמות ספורט בבתי הספר ובקריית ספיר, אבל עיקר פעילות הספורט העממי והתחרותי מרוכזת לאורך הציר הצפוני של כפר־סבא, רחוב בן־יהודה. לאורך הרחוב וסביבו מצויים ממערב למזרח אולם הספורט ובריכת השחייה בבית ספר אונים, מגרשי אתלטיקה, המטווח העירוני, הקאנטרי קלאב, אצטדיון לויטה (אצטדיון הכדורגל העירוני) והספורטק. רחוב בן־יהודה עצמו הוא מסלול פופולרי להליכה ספורטיבית.

קבוצת הכדורגל של הפועל כפר סבא היא אחת הקבוצות הוותיקות בישראל והייתה שנים רבות בליגה הלאומית (כיום ליגת העל) בעונת הכדורגל של 2004/2005 הוכתרה הקבוצה כאלופת הליגה הלאומית (הליגה השנייה) ועלתה לליגת העל. קבוצת הכדורעף של הפועל כפר סבא נמצאת בליגה הלאומית. 

תעשייה ומסחר
בכפר־סבא ישנם כמה אזורי תעשייה. באזורים הוותיקים מצויים מפעלי תעשייה כדוגמת "פקר פלדה", "טבע" ו"סימונס" ובאזורים החדשים יותר המרכז של ערוצי הלוויין "yes", ואזור המיועד להיי־טק (תעשייה עתירת ידע) ובו למשל משרדיה של חברת התוכנה "יעל".

אזורי המסחר נמצאים לאורך רחובה הראשי של כפר־סבא, רחוב ויצמן, במרכז הקניות בסמוך לכיכר העיר, "קניון ערים", ובאזורי התעשייה שם הוקמו בשנים האחרונות קניונים וחנויות ענק.


תחבורה
כפר־סבא מצויה בין שני צירי תחבורה עיקריים. כביש מספר 4 ממערב וכביש חוצה ישראל (כביש מספר 6) ממזרח. בין שני צירים אלה נסלל כביש רוחב מספר 531 המאפשר כניסה נוחה לתוך העיר.

בתחילת המאה ה-20 הגיעה הרכבת למזרח כפר־סבא, אך עקב תחזוקה לקויה של הקו הופסקה תנועת הרכבות (בדומה למה שהתרחש בקו הרכבת ת"א-ירושלים).
בתחילת המאה ה-21 פורקה מסילת הרכבת באזור כפר סבא ונבנתה מחדש. לאורך המסילה הוקמו שתי תחנות, שתיהן בתחום השיפוט של הוד השרון בקרבת תחום השיפוט של כפר סבא. תחנת תחנת הרכבת הוד השרון בקצה רחוב נורדאו בכפר סבא ותחנת תחנת הרכבת כפר סבא ברחוב סוקולוב בקטע המחבר בין שתי הערים.

למרות התכנון העירוני שנועד למנוע צפיפות יש כיום בכפר־סבא מצוקת חנייה בחלק קטן מאזורי המגורים הסמוכים לאזורי המסחר המרכזיים, ובאזורי המסחר במרכז העיר. העירייה נקטה בשורת צעדים שכללו הקמת חניונים והגבלת חנייה ברחובות מסוימים באזורי מגורים לדיירי האזור בלבד, אך צעדים אלה לא הועילו לפתרון יסודי של הבעיה.


אתרים עיקריים

הח'אן. הבניין שנבנה לראשונה לפני כ-100 שנה משמש כיום את עיריית כפר־סבא
מדרחוב ירושליםקריית ספיר – במקום מצויים:
מוזיאון ארכאולוגי פעיל - ממצאים ארכאולוגיים וקטעים מרצפות פסיפס שנמצאו בחפירות באזור כפר־סבא . המוזיאון מפעיל גם את הגן הארכאולוגי בתל כפר-סבא העתיקה (שכונת הדרים בכ"ס), שם נערכת פעילות ייצור שמן והפקת יין במתקנים משוחזרים.
אולם הראשונים - חדר תצוגה שבו ניתן לראות תעודות וקטעי עיתונות, המציגים יחדיו את סיפורה של המושבה כפר-סבא. צילומים מוגדלים של ראשוני כפר-סבא מרוכזים באמצע החלל.
הח'אן – מבנה שהוקם בשנת 1906 ונהרס שלוש פעמים. כיום יש בו משרדים של עיריית כפר־סבא. בסמוך לו שני עצי אקליפטוס שניטעו לפני כ-100 שנה והבאר הראשונה של כפר־סבא.
גן הזיכרון – במתחם נמצאים גם בית הקברות הצבאי וחלקת קבורה לחללי הגירוש הטורקי - פליטי תל אביב, שרובם נקברו אלמונים.
האנדרטה לנופלי קלקיליה – אנדרטה לזכר 18 חיילי צה"ל שנהרגו בפעולת התגמול שהתבצעה ערב מלחמת סיני בלילה של ה-11 באוקטובר 1956. בפעולה פוצצה משטרת קלקיליה, אך כוח החסימה של הצנחנים שהתמקם על התל של חירבת צופין התגלה על ידי הירדנים וכותר, ובניסיון לחלצו נפלו קורבנות רבים משני הצדדים. האנדרטה הוקמה בכניסה לאזור התעשייה.

נלקח מויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים כפר סבא

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים כפר סבא

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור