chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומר, מה יהיה גובהה של זו וספציפית, מאילו פרמטרים בדיוק עמלת תיווך דירות זו תושפע. הבנת המרכיבים המשפיעים על גובה עמלת תיווך שיגבה ממך כל מתווך הינה קריטית לפני תחילת ביצוע כל עסקת נדל"ן שהיא. בסופה של קריאת כתבה זו תבין את הגורמים אשר משפיעים על עלותה וגובהה. הן כלפי מעלה והן כלפי מטה. 
 
לחשוב היטב ובמונחים של רווח והפסד
 
הבנת העניין של מה אתה מקבל קודמת לחישוב של כמה המתווך עצמו ירוויח ממה שתשלם לו. הדבר ברור לכל מבין עניין חריף וחכם דיו. הסכום שתשלם למתווך בעבור השתלבות ידיעותיו ותיווכו בעסקה מתבטל כמעט לחלוטין למול התועלת שאתה עצמך כמובן תפיק מטיפולו המקצועי שיקדם את מטרותיך. מה שאתה מקבל בסופו של דבר ממנו, אמור להיות חשוב לך פי כמה מהקדשת הזמן והמחשבות לעניין של "כמה המתווך ירוויח על גבי". 
 
אם לדוגמה ולשם ההמחשה בלבד, עומדת על הפרק עסקת נכס בעלות ספציפית של 200,000$ , הרי ברור לחלוטין לכל בר דעת כי אף אם הוא עצמו ייאלץ לשלם למתווך עמלת % 5 או יותר, שאין זה משנה כלל היות והוא עצמו השיג תמורה פנטסטית – רווח עצום המקורב כמה שיותר לסכום המצוין- 200,000$ (שכמוהו לא קוטפים כל יום מן העצים). זכור זאת כמובן גם אתה שעה שהינך ניגש למתווך. מה עוד, שמתווך אינו גובה 5% אלא אף פחות מכך...... (וגם 5% לעומת 95% שיישארו בידך, אגב, זה בכלל לא נורא במידה ומצידך השגת את מבוקשך באופן הטוב ביותר....). המשך לקרוא את הכתבה ותגלה כי העמלה אינה מגיעה אף לחצי מ 5%. גלה כמה היא באמת בסכומה כדי לבצע היטב את חישוביך ובכדי לקבל את ההחלטה הנכונה.  
 
 
אם תמקם את עצמך היטב מול העניין וודאי יהיה ברור לך, בלשון המעטה, כי האינטרס שלך הוא לקבל את מקסימום התפוקה מעבודתו של מתווך הנדל"ן. הוא משרת אותך ואין זה כלל משנה כמה תיאלץ לשלם לו. מטרתו בעבור תשלום זה הינה להשיב לך תמורה גבוהה פי אלפי מונים ואף יותר גבוהה מכל סכום שלמעשה תשלם לו. מתווך נדל"ן אמור לדאוג עבורך להשבחת העסקה, ליציאתה לפועל על הצד הטוב ביותר הזריז מאד ומול לקוחות נאמנים שישלמו לך והיטב. גם נושא המשא ומתן וניהולו מול הצד השני – אינם נהירים לך כפי שהם מוכרים מדי יום ביומו למתווך ששכרת. ותמורת עמלת התיווך הוא מבצע עבורך גם משא ומתן מקצועי. וזה עניין חשוב מאד.
 
תפקיד מתווך נדל"ן להלחם למענך על תשלום נאות כפי שביקשת בשיחות התיאום הראשונות שניהלת עימו לגבי הנכס, דירה כלשהי, מגרש נדל"ן ומה שרצוי לך ביותר. מתווך נדל"ן ישיג לך את התוצאה שרצית בכל מחיר. יש לזכור כי גם מעבר לתשלום עמלת תיווך למתווך, שלמעשה מעורבים בכל עסקת נדל"ן גם זמנים מוקצבים, תנאי שוק, ענייני היצע וביקוש ונחיצות מידע מקיף מקצועי מוחלט וטיפול טוב בעניינים. הכל כלול כמובן בתוך תשלום עמלת תיווך - אחת בלבד.  
 
גובה עמלת תיווך מקובלת
 
חוק המתווכים הישראלי ממליץ לכל מתווך לגבות מכל צד המעורב בעסקת נדל"ן עמלה עד לגובה של 2% + מע"מ מתוך גובה העסקה הכוללת. זהו הנתון  המקובל. אך גובה עמלה זו אינו בגדר חוק בל יעבור ( הבהרה חשובה: החוק אינו קובע מפורשות עמלה מקסימלית שמתווך רשאי לגבות. שימו לב היטב לעמלה לעליה אתם חותמים. בדרך כלל בעסקאות נדל"ן סטנדרטיות העמלה תהיה עד 2% + מע"מ אך שוב שימו לב) אלא ייתכנו בעמלת התיווך שינויים והתאמות בהתאם לאופי הדברים הבאים :  
 
מדיניות ספציפית של כל מתווך
 
לכל מתווך נדל"ן מרווח אפשרויות המאפשר לו לשחק עם טווח העמלה לפה או לשם. הוא אינו חייב לגבות מראש 2%+ מע"מ אלא עשוי להציע גם עלות אחרת. לדוגמה, כאשר מצב העניינים הוא כזה שבאזור תיווכו הוא מבצע סגירת עסקאות יפה תמידית הרי שמתווך הנדל"ן עשוי בהחלט לבוא לקראתך ולהפחית עבורך את גובה העמלה. מתווך מצליח מסוגל תמיד להפחית מגובה העמלה ויהיה מטבע הדברים פחות לחוץ על היצמדות ל 2% המקובלים. יחד עם זאת מוטב לזכור לספק לו תמריץ כדי שיפעל מהר יותר ועם חשק להשביע את רצון שניכם הדדית. זו עבודתו.
 
השפעת מצב הביקוש וההיצע בשוק על גובה העמלה
 
שוק תיווך דירות הוא מעיקרו דינאמי למדי ומשתנה כמדי יום וכמדי תקופה. לכן, מצב עניינים של כמות נכסים פנויים, דירות מגרשים ומבנים שנחוצים בכל זמן נתון - משפיע למדי על גובה עמלת תיווך שכרגע ב"אופנה". כאשר קיימים מצבי היצע וביקוש משתנים של ציבור הקונים מול כמות הנכסים השונים הקיימת בפועל ,הדבר ישפיע – יוריד או יעלה את גובהן של עמלות תיווך ספציפיות. גם מצב של ירידת/עליית ביקוש אזורי בלבד ובזמן נתון עשוי להעלות / להוריד את עמלת התיווך שיבקש ממך מתווך ספציפי שקיים באזורך. הן לגבי נכסים מסוג ספציפי בלבד (דירות פנויות, מגרשי נדל"ן או מבנים אחרים) והן לגבי כל הנכסים בכללותם אשר קיימים באזורך. כמות מבקשי הנכסים ביחס למספרם הנתון של הנכסים הזמינים משנה את גובה עמלת התיווך המבוקשת. כל ענייני הביקוש לעומת ההיצע משפיעים לא מעט על גובה עמלת תיווך.
 
לסיכום:
 
עמלת תיווך שגרתית ומקובלת הינה בגובה 2%+ מע"מ. כאשר עומדת על הפרק קניית דירה שערכה המשוער הינו גבוה - האם באמת תהיה חשובה לך עמלתו של המתווך כל זמן שהוא משיג לך את רצונך? - במידה ותצליח לראות את עצמך ורצונותיך בעדיפות גבוהה יותר על פני חישובי "כמה יצא לי לשלם למתווך" אין כל ספק כי הינך פועל נכון יותר ובאופן חכם ויעיל יותר. אם בנוסף לכך, תעשה בשכל ותיצור מצב שבו מתווכים רבים ירוצו אחריך הרי שבכך תוכל לנסות להפחית אף עוד יותר את גובה שני האחוזים הללו. חבל יהיה שלא לנסות זאת ולפעול רק "לבדך" ולהתמודד עם הכל לבד ובפחות מקצועיות.
 
 
 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור |  1001 מתנות |  1001 קד"מ |