chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
חוף הכרמל, עתלית

מישור חוף הכרמל הוא חלק ממישור החוף הצפוני, בקטע שמראש הכרמל בצפון ועד נחל תנינים בדרום, בתחום שיפוטה של המועצה האזורית חוף הכרמל.

חוף הים, במבט ממורדות הכרמלמישור חוף הכרמל מחולק לאורכו על ידי שלושה רכסי כורכר שנוצרו בתקופות שונות כתוצאה מנסיגת הים ופלישתו לאזור החוף. בין רכסי הכורכר נמצאים עמקים פורים הנקראים אבוס או מרזבה על שם צורתם הצרה והמאורכת. את העמקים האלה חוצים לרוחבם נחלים, שברובם הם נחלי אכזב (נחל מערות, נחל אורן ועוד).

במזרח המישור נמצאת המרזבה, בה יש הצטברות של קרקע חרסיתית, תנאי ניקוז קשים ומעט מאוד מחשופים של סלע. במערב, נמצאים רכסי הכורכר המקבילים לחוף הים (מיכאלסון 1970). על גבי רכסי הכורכר הוקמו רבים מאתרי היישוב, שם גם ניתן לחצוב מתקנים, קברים וחומרי בניה.

נלקח ע"י ויקיפדיה

עתלית

היא יישוב קהילתי במעמד מוניציפלי של ועד מקומי במועצה אזורית חוף הכרמל במחוז חיפה בישראל. בעבר, משנת 1950 ועד איחוד הרשויות של שנת 2003, הייתה עתלית מועצה מקומית ששטח השיפוט שלה היה 14,000 דונם.
מקור השם
שמה של המושבה היה "עתלית" כשמו של הכפר הערבי ששכן שם באותה התקופה, אך איכרי המושבה רצו שם עיברי. מסופר כי משלחת רבנים עברה במושבות היהודיות באזור כדי לעורר בעניני היהדות, החינוך וקיום המצוות במושבות. עוד מסופר כי הרבנים דנו עם האיכרים בנוגע לעיניין של הפרשת תרומות ומעשרות. ההתלהבות שנוצרה גרמה למתיישבים לבקש מהרבנים לתת שם עיברי למושבה. בעקבות כך הרבנים הציעו את השם "תרומיה", הלקוח מספר יחזקאל מ״ח: י״ב "והייתה להם תרומיה מתרומת הארץ". השם נתקבל, אך במהרה נשכח והמתיישבים חזרו להשתמש בשם "עתלית" שכן הוא נחשב לשם עיברי קדום.

החוקרים כיום אינם יודעים בוודאות מהו מקור השם "עתלית". לפי סברה אחת נקרא שם המקום על־שם עתליה אשת יהורם מלך יהודה שירשה את כיסאו לאחר מותו. ליד המושבה נמצאו שרידים של חציבה בסלע של האותיות "עת" בכתב עברי קדום. יצחק בן צבי סבר כי האותיות הללו הן חלק מהשם "עתלית".


עתלית המושבה
לאחר רכישת אדמת עתלית בשנת 1899 היא עובדה על ידי ערבים, תושבי הכפר הערבי עתלית (במבצר הצלבני) וערביי עין חוד. לאחר כשנתיים התעורר החשש שהשטח יחשב כשטח "מחלול", ולכן עלה הצורך בלעלות עובדי אדמה עבריים לעתלית. בשנת 1901 (תרס"א) עלו על אדמת עתלית עשרה איכרים צעירים מזכרון יעקב ובת שלמה. עליה לקרקע זו לא הייתה לשם התיישבות קבע כי אם להראות נוכחות (לרובם של האיכרים היו משקים ומשפחות במושבות הנ"ל).

בין ערביי עתלית לשכניהם מטירה לא שררו יחסי שלום. והנה לכשהגיעה אישיות חשובה מתורכיה, נרכשו אדמות עתלית וניתנה הבטחה לערבייה שהם יכלו להישאר להתגורר בעתלית וגם תינתן להם הגנה כנגד ערביי טירה. כעבור חצי שנה נמכרה בשנית האדמה לברון. המתיישבים הצעירים שאפו להקים חיי חקלאות בארץ אבות. הם הקימו שורה אחת של בתים צמודים זה לזה למען ביטחון התושבים. בקצה השורה נבנה בחדר צנוע בית ספר ובחדר אחר בית כנסת.


מחנה המעצר בעתליתבשנת 1903 נתן הברון רוטשילד הוראה ליישב את עתלית בכל תנאי. לשם כך נשלחו עשרה פועלים לעתלית לתקופת ניסיון של שלוש שנים, כשהם מצויידים בזרעים, כלי עבודה ובהמות עבודה. בסיום תקופה זאת היו האיכרים אמורים להיות לעצמאיים. בתחילה זה היה מאמץ קשה לכל; האזור היה מכוסה בביצות, אשר שימשו מדגרות ליתושים (ואלה נשאו את מחלת המלריה), מחלת המלריה הצהובה תקפה את המתיישבים הראשונים ומסביב למושבה הייתה התיישבות של ערבים.

בשנת 1910 הקים אהרון אהרונסון תחנת נסיונות חקלאיים בעתלית. החווה שימשה גם כמוקד למחתרת ניל"י. במקום הייתה גם ספריה אך היא ומרבית החווה נהרסה בפשיטה שערכו התורכים לאחר שהבינו ששימשה את חברי ניל"י. דקלי הוושינגטוניה הגבוהים המיתמרים בכניסה לישוב כיום הם שרידים לחווה זו.

בשנות הארבעים המוקדמות הסבו הבריטים את המחנה הצבאי שלהם בעתלית שיועד לשמש לשבויי מלחמה איטלקים למחנה מעצר למעפילים יהודיים. עד שנות ה-70 שימש כמחנה מעצר לשבויים מצרים (בעיקר ממבצע קדש וממלחמת ששת הימים). כיום יש במקום אתר לציון תולדות ההעפלה והעלייה.

נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:מתווכים בחוף הכרמל , מתווכים בעתלית

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בחוף הכרמל , החיים בעתלית

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור