chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
קרית חיים, קרית שמואל

קרית חיים מבחינה רשמית, מהווה שכונה של חיפה, אך היא ממוקמת בתוך גוש הקריות ובגודל אוכלוסייתה היא איננה נופלת מן הקריות האחרות. הקריה נקראת על־שם חיים ארלוזורוב, שנרצח בתל אביב ב-1933. "ועד קריית חיים" (ה"מורשון"), שהוא במקור אגודת מים, כולל 101 חברים מתפקד כמינהלת מקומית כשבידיו כספים הנגבים מהתושבים באמצעות מס השקל לטובת העשרתם וחיזוקם בקריה. בקריית חיים מוקמו משרדי עיריית חיפה, ה"עירונית", שמתפקידה לתת שירותים זמינים וישירים של העיריה לטובת התושבים. 2006 ו-2007 מהווים שנתיים משמעותיות בתחילת פיתוחה של הקריה ובשדרוג תשתיותיה על ידי עיריית חיפה. בעבר, נסיון להקים בקריית חיים מועצה מקומית כחלק מעיריית חיפה במתכונת של ועד רובע עירוני לא צלח, בעיקר בשל הדומיננטיות של ועד קריית חיים בחיי התושבים.

קריית חיים ממוקמת בין הים במערב, לבין שד' ההסתדרות (כביש עכו-חיפה) וקרית ביאליק במזרח, קריית מוצקין, קריית שמואל וקרית ים בצפון, ואזור התעשייה של מפרץ חיפה בדרום. לקריית חיים תחנת רכבת על מסילת חיפה-נהריה, המחלקת את קריית חיים לקריית חיים מזרחית, וקריית חיים מערבית.

הקשר בין קריית חיים לחיפה, מבחינת חיי התושבים, אינו שונה מזה של כל פרבר לעיר, ובפרט מזה של הקריות האחרות לחיפה, אך כדי לקרב את השרותים העירוניים אל התושבים הוקמו משרדים של עיריית חיפה בשדרות אח"י אילת.

למן שנות ה־70 התעוררו התושבים מדי פעם למאבק למען הפיכת הקריה לעצמאית, בשנית. כיום עומד בראש הוועד עודד דוניץ,יליד קריית חיים, בן 49 , שנבחר לתפקיד אחרי שניצח בבחירות באפריל 2007 .

קרית חיים המערבית
בעקבות העליות מצפון אפריקה נוצר צורך להרחיב את קריית חיים וכך קמה קריית חיים המערבית, וקריית חיים איבדה את צביונה המקורי, ובהדרגה איבדה גם את הדיונות שבין מסילת הברזל לים, שהיוו חלק נכבד מן ההוויי בקריה.

בצידה המערבי של הקרייה נמצא מעוזה הנוסטלגי של קבוצת הכדורגל הפועל חיפה, אצטדיון קריית חיים. היום האצטדיון משמש בעיקר למשחקי הליגה לנוער ולאימוני הקבוצה.

נלקח ע"י ויקיפדיה

 קריית שמואל

היא שכונה מרוחקת של חיפה השוכנת בעמק זבולון ונמצאת כחמישה קילומטרים צפונית לנמל הקישון. קריית שמואל גובלת בקריית ים מממערב ומצפון, בקריית חיים מכיוון דרום ובקריית מוצקין ממזרח. השכונה רחוקה כקילומטר מחוף קריית חיים, ובגבולה עם קריית מוצקין, ממוקמת תחנת הרכבת קריית מוצקין.

קריית שמואל היא הקטנה שבין הקריות והקריה היחידה שרוב תושביה דתיים או דתיים לאומיים. השכונה נקראת על שמו של שמואל חיים לנדאו, ממנהיגי הפועל המזרחי.

הקרייה הוקמה בידי קבוצת אנשי הפועל המזרחי. על הקמתה הוכרז בינואר 1938 למרות שהבתים הראשונים נבנו כבר בשנת 1935. בשנותיה הראשונות היה לקריית שמואל מעמד מוניציפלי עצמאי עד שבשנת 1952 צורפה קריית שמואל כשכונה לעיר חיפה בעקבות הצטרפותה של שכנתה קריית חיים.

החל מאמצע שנות ה-90 של המאה ה-20, נאבקת קריית שמואל על עצמאות מוניציפלית.

האוכלוסייה בקריית שמואל היא דתית לאומית ברובה וקיימת בה תקנה האוסרת למכור דירות או מגרשים לאנשים שאינם נחשבים לדתיים. למרות זאת, בעקבות גל העלייה מארצות ברית המועצות לשעבר, גדל אחוז החילונים המתגוררים בקריית שמואל, בעיקר בחלקה הצפוני, בשל חוסר היכולת לאכוף תקנה זו.

אחד מהדוגמאות הבולטות לאורח החיים הדתי היא העובדה שכבישי השכונה סגורים לתנועת כלי רכב, בשבתות ובימים טובים. באמצע שנת 2005, בעקבות פסיקת בית המשפט, פתח משרד התחבורה את הציר המרכזי הגובל בקריה, כביש ורבורג, לתנועה בשבת, אך לאחר מאבק של תושבי הקריה, נסגר הכביש לתנועה שוב.

בקרייה פועל וועד מקומי בן 7 חברים. רב הקריה הוא הרב עקיבא הכרמי.

קריית שמואל מחולקת לחמישה אזורים:

קריית שמואל א' - האזור הוותיק שבנוי ברובו בתים פרטיים.
קריית שמואל ב' - אזור שנבנה בסוף שנות החמישים ותחילת שנות השישים ונועד בעיקר לקליטת העלייה מארצות צפון אפריקה, אך התרכזה בחלק זה העלייה מרומניה והונגריה, ובפרט מאזור טרנסילבניה.
קריית שמואל ג' - אזור של שיכונים שנבנה בתחילת שנות השבעים, ויועד לזוגות צעירים ולעולים שהגיעו מברית המועצות בשנים אלו.
"המעברה" - שכונה חדשה שנבנתה על־ידי חברת משה"ב על שטח מעברה לשעבר, מצפון לקריית שמואל א'. באזור זה הבניה כוללת בעיקר יחידות דו־משפחתיות ובתים משותפים באיכות גבוהה.
"השכונה החדשה" - נבנתה בשטח מחנה צבאי לשעבר מזרחית לקריית שמואל ב'. בשכונה זו נבנו מספר מבני ציבור וכן שיכונים צפופים וזולים באיכות בניה בינונית.
בקריית שמואל מצויים כשלושים בתי כנסיות שהגדול בהם הוא בית הכנסת המרכזי, הנמצא בקריית שמואל א' ומכיל כ- 400 מושבים בעזרת הגברים ו-150 בעזרת הנשים. בית הכנסת זה נחנך בראש השנה של שנת ה'תשט"ז. (סתיו 1955). בבית כנסת זה ארון קודש משיש מפואר ומעוטר שהובא מבית הכנסת ברג'ו אמיליה שבאיטליה. גובהו של ארון הקודש כשישה מטרים ורוחבו כשלושה מטרים וחצי. יחד עם ארון הקודש, הובאה גם הבימה המשמשת לקריאה בתורה. ארון הקודש בבית כנסת זה נחשב לאחד היפים בארץ, ואף הונצח בבול בשנות השבעים. כן יש בקריה בית ספר יסודי בשם אהרון הרא"ה, סניף בני עקיבא, ישיבה תיכונית בשם פרחי אהרון, כשבעה גני ילדים וכן ישיבה וכולל בשם 'הישיבה הרמה' בראשות רב השכונה הרב עקיבא הכרמי. לאחרונה הוקם בשכונה תלמוד תורה בשם 'נתיבות משה' המשתייך לחינוך העצמאי.

החל מסוף שנות ה־90 החלו משפחות של חסידי חב"ד להיקלט בקריית שמואל מהקריות שבסביבה ובנו בית מדרש בשם "נפש חיה" . חסידי חב"ד הקימו במקום ישיבה, מרכז חינוך חב"ד הגדול בארץ, הכולל בית ספר יסודי בנים, בנות בית ספר תיכון בנות וכארבעה גני ילדים. עקב כך הצטרפו לאחרונה משפחות חרדיות רבות

 נלקח ע"י ויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בקרית חיים, מתווכים בקרית שמואל

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בקרית חיים , החיים בקרית שמואל

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור |  1001 מתנות |  1001 קד"מ |