chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
נס ציונה , מזכרת בתיה

נס ציונה נוסדה בשנת 1934, נס ציונה היא עיר במחוז המרכז בישראל. הוקמה בשנת 1883 כיישוב יהודי שנקרא בתחילה "נחלת ראובן" ו"ואדי חנין". שטח השיפוט שלה הוא 16,000 דונם. הוכרזה בשנת 1992 כעיר, לאחר שהייתה מושבה שנים רבות. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בנס ציונה 29,300 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 5.1 אחוז. רוב תושבי נס ציונה הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,036 נשים לכל 1,000 גברים.
לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, העיר מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה-בינוני (7 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 61.4 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 7,540 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).
בתחום השיפוט של העיר נמצאים שני בתי חולים פסיכיאטריים.
היסטוריה
בשנת 1878 רכש גוסטב ריסלר, טמפלר נוצרי, חלקה במקום בו נמצאת נס ציונה של היום. הוא נטע פרדס במקום בו חי לבדו. כאשר ביקר ריסלר בעיר אודסה בשנת 1882 פגש את ראובן לרר, איש "חובבי ציון". השניים סיכמו עיסקה בה יקבל הטמפלר הנוצרי, את ביתו של לרר באודסה תמורת הפרדס של ריסלר בארץ ישראל. בשנת 1883 (בתמוז תרמ"ג) הגיע לרר עם משפחתו לנחלתו בארץ ישראל. הוא מצא במקום מבנה עזוב, באר הרוסה ופרדס מוזנח. במשך כחצי שנה שיקם את המקום ואז החל לחפש מתיישבים יהודים נוספים, כדי שיוכל לקיים חיים יהודיים שלמים ("מניין" לתפילה ו"חדר" לילדים). הוא קרא ליהודים, בני היישוב הישן ובני העלייה הראשונה: "מי לחלקת אדמה פוריה ולהקמת מניין בישוב יבוא אלי". הוא אף היקצה 320 דונם מאדמותיו למתנחלים החדשים. בשנת תרמ"ח הגיע למניין הראשון. שם היישוב החדש שהוקם נקרא "נחלת ראובן".

מזכרת בתיה


מזכרת בתיה היא מועצה מקומית במחוז המרכז בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 7,000 דונם. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1952. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש במזכרת בתיה 8,200 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 4.8 אחוז. רוב תושבי מזכרת בתיה הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,000 נשים לכל 1,000 גברים.
לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, המועצה המקומית מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה-בינוני (7 מתוך 10). אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ד (2003/2004) היה 76.5 אחוז. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2003 היה 8,483 ש"ח (ממוצע ארצי: 6,008 ש"ח).
הקמת המושבה
מצבת אחד המייסדים
בסוכות תרמ"ג (סוף 1882) שכנע הרב שמואל מוהליבר, ממנהיגי חובבי ציון, את הברון היהודי אדמונד דה רוטשילד מפריז, לתמוך בתוכנית שיזם ביחד עם יחיאל ברי"ל, העורך והמו"ל של העיתון העברי "הלבנון", לפיה איכרים יהודים מרוסיה יקימו מושבה חקלאית בא"י (זו הייתה מעורבותו הראשונה של "הנדיב הידוע" ביישוב א"י). יחיאל ברי"ל מצא איכרים מבני הכפר היהודי פבלובקה ברוסיה הלבנה (אז חלק מרוסיה, כיום בלארוס) שרצו לעלות לא”י, גייס את המימון הדרוש לנסיעה, וליווה אותם בעלייתם.
אחד עשר האיכרים, שהשאירו את משפחותיהם בכפר מוצאם, עבדו במקווה ישראל עד שמצאו וקנו עבורם, בהלוואה של הברון רוטשילד, אדמה מתאימה לגידול תבואה שהשביעה את רצונם. הם התחילו לחרוש אותה בז' בחשון תרמ"ד, 7 בנובמבר 1883, אירוע הנחשב לייסוד המושבה, וקראו לה "עקרון". מאחר שלא קבלו רשות, מהממשלה העות'מאנית, לבנות בתי מגורים, בנו, בתחילת 1884, בתים דו-קומתיים שקומת הקרקע בהם אמורה הייתה להיות רפת (אין עדות ששימשה לכך בפועל) – ה"קזרמות", צורת בניה ייחודית למקום.
במהלך 1884-5 עלו גם בני המשפחות של המייסדים, וכבר ב- 1884 הצטרפו אליהם שבע משפחות נוספות ממקומות שונים. איסור הבניה התבטל, ונבנו בתי מגורים רגילים. משפחות בודדות מעטות, בעיקר של בעלי מלאכה, המשיכו להצטרף גם אחר כך.

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בנס ציונה , מתווכים במזכרת בתיה

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בנס ציונה , החיים במזכרת בתיה

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור