chaussures tod's parajumpers salg Parajumpers Jakke parajumpers norge parajumpers jakke UGGs Norge Uggs Salg UGGs Norge Louboutin Pas Cher Tod's Pas Cher
 
דף הבית קניית דירה מכירת דירה שכירת דירה השכרת דירה נדל"ן מסחרי משכנתא גלריית דירות
1001 דירות
מתווכים     אותך     למתווכים
 
 
לעסקת נדל"ן
בחר איזור ותן למספר מתווכים לרוץ אחריך
  
הרצליה, כפר שמריהו

הרצליה היא עיר חוף בשרון הדרומי, בין נתניה לתל אביב, על מישור החוף, כ-50 מ' מעל פני הים. נוסדה כמושבה ב-13 בדצמבר 1924 ונקראת על שם בנימין זאב הרצל, חוזה מדינת ישראל. הרצליה משתרעת מחוף הים מזרחה, ומכילה פני שטח מגוונים. כבר בשלב תכנונה המוקדם הוקצו בה אזורים מיוחדים לקיט, לחקלאות ולאזור עירוני.הרצליה הוכרזה כעיר בשנת 1960, כיום הרצליה הינה עיר מפותחת ומתופחת ונחשבת לאחת הערים העשירות בישראל, היא ממוקמת במחוז תל אביב ושטח השיפוט שלה הוא 26,585 דונם.


מבנה העיר
הרצליה שוכנת לחוף הים התיכון, ולה חוף ים ארוך ורחב. העיר בנויה כרצועות אחדות, ממערב למזרח.

הרצועה הראשונה, שבין חוף הים לכביש החוף היא חלקה המערבי של העיר, הקרוי "הרצליה פיתוח" הבנוי ברובו וילות צמודות קרקע. על רכס הכורכר הצמוד לחוף הים נבנו וילות יוקרה, בתי מלון והמרינה. בקצה הצפוני של רצועה זו נמצאות עתיקות אפולוניה. בחלק הדרום מזרחי של רצועה זו נמצא אזור התעשייה של הרצליה. בין כביש החוף לנתיבי איילון נמצאת שכונת מגורים הקרויה "הרצליה ב" בעבר המקום נקרא גם "אזור ג'" הרחוב המרכזי בשכונה הוא רח' נורדאו הנמשך מדרום לצפון לכוון כפר שמריהו רחוב זה בנוי על רכס הכורכר המרוחק מן הים.

בנתיבי איילון עוברת גם הרכבת, וממזרח להם, מצפון למחלף שבעת הכוכבים, נמצאת תחנת הרכבת הרצליה.

ממזרח לנתיבי איילון נמצאת רצועה של שטחים ציבוריים, שבהם מגרש הכדורגל העירוני, קניון שבעת הכוכבים, הספורטק העירוני, בית חיל האוויר (שהוא גם משכנו של תיאטרון הרצליה), המרכז הבינתחומי הרצליה, בתי ספר אחדים, וגם בית הקברות העירוני. בחלקה הצפוני של רצועה זו, ממערב לשכונת גן רש"ל ומדרום לשכונת נחלת עדה, שוכן שדה התעופה הרצליה. בעבר היו ברצועה זו פרדסים שדות וביצה שכונתה "הבאסה".

ממזרח לרצועה זו נמצא אזור המגורים העיקרי של העיר, שבו מתגוררים מרבית תושביה. הרחובות הראשיים באזור זה הם רחוב בן גוריון, העובר מצפון לדרום ומוביל מהרצליה לרמת השרון, ורחוב סוקולוב, העובר ממזרח למערב ובו מתרכזות מרבית החנויות באזור זה הייתה תחילת דרכה של המושבה הרצליה. אזור זה נקרא בעבר "המושבה".

עד לשנת 1990 שכן בפינת הרחובות בן גוריון וסוקולוב עד רח' בר אילן השוק העירוני, שכלל גם בתי מלאכה קטנים, קיוסקים ודוכני מזון. עם פינוי השוק הוקם במקומו מגדל לב העיר.


שכונות

נחלת עדה
נחלת עדה השכונה הצפונית ביותר בהרצליה. מרוחקת כ-2 ק"מ ממרכז העיר.
השכונה הוקמה בתחילת שנות החמישים והתיישבו בה בעיקר עולים מתימן, והוקמה בה מעברה גדולה, מעברת "נחלת עדה", המעברה נהרסה סופית בתחילת שנות האלפיים, כשנבנו שם בתי מגורים חדשים. בשכונה 2 בתי כנסת: טריפולטאי ותימני.
גן רש"ל
הוקמה בשנות ה-60 המוקדמות, דרומית לנחלת עדה. נקראת על שם רחל, שרה ולאה, נשותיהם של בעלי הקרקעות הראשונים של המקום. בחלק המערבי, שהוא החלק החדש יותר בשכונה, נמצאים כ-30 בניינים שהוקמו באמצע שנות השבעים לזוגות צעירים. בחלק המזרחי, הוותיק יותר, נמצאים בתים צמודי קרקע.
בשכונה נמצא ביה"ס היסודי "אילנות". בשכונה ארבעה בתי כנסת: שניים לעדה הפרסית, אחד אשכנזי, ואחד תימני.
שביב (יד התשעה)
שכונת שביב נמצאת במזרח העיר, על גבול תחום השיפוט של רעננה. חלק מאוד גדול הם בנייני רכבת שהוקמו בתחילת שנות השישים למען העולים החדשים, בעיקר מצפון אפריקה. השכונה קלטה גם עולים מתורכיה מאתיופיה ומרוסיה.
בשביב נמצאת חט"ב "רעות" ובי"ס היסודי "הרצל".
בשכונה צולם חלק מן הסרט סלאח שבתי.

בניין "צמרות" הוא סימן ההיכר של הרצליה לבאים אליה מרמת השרון
רבי קומות בנווה אמיריםהרצליה הצעירה
בשכונה זו התגוררו בעבר עולים רבים מתימן, והיו בה פרדסים רבים. בשכונה נמצאת חטיבת הביניים "זאב". השכונה גם היא נמצאת על הגבול שבין רמת השרון להרצליה, כיום בשכונה זו נמצאות ווילות מרשימות ויקרתיות.
נווה עמל
שכונת נווה עמל נמצאת מדרום לשביב ומצפון לשדות מפעל התעשייה הצבאית שברמת השרון.
בחלק מהאזורים נהרסו הבתים הישנים והוקמו במקומם וילות יוקרתיות ומפוארות. בשכונה ביה"ס היסודיים "גורדון" והדתי "רמב"ם". שכונה זו הינה המשופעת ביותר בבתי כנסת ורוב תושביה מסורתיים-דתיים-חרדים.
נוף ים
שכונת נוף ים נמצאת במערב העיר, מצפון להרצליה פיתוח, כשבינה לים נמצא מסגד סידנא עלי. השכונה הוקמה ב-1946, על ידי אנשי "נווה עובד", שהקימו את בנייני הרכבת הרבים שנמצאים בה. בשכונה שכנה מעברת נוף ים, שחלק מבתיה עוד קיימים ומאוכלסים. בנוסף לבנייני הרכבת נמצאים בשכונה בתים פרטיים ישנים, שאחדים מהם נהרסו והוקמו תחתיהם בתים חדשים ומפוארים. מצפון לשכונה, סמוך מאוד לבתי התושבים, שכן מפעל של התעשייה הצבאית. בשנת 1992 אירע פיצוץ גדול במפעל שהותיר אחריו נזק רב לבתי התושבים ושני הרוגים. בעקבות הפיצוץ ולחץ התושבים נסגר המפעל תוך שנים אחדות ופינה את מקומו לגן הלאומי אפולוניה. רוב שטח המפעל עדיין סגור בשל חשש מחומרים רעילים באזור. קבוצת הכדוריד אליצור נוף ים/הרצליה מייצגת את את העיר (הרצליה) ואת השכונה בפרט, ומשחקת נכון לעונת 2005/06 בליגה ארצית-צפון. את השכונה ייצגה בעבר קבוצת הכדורגל הפועל נוף ים ששיחקה בליגה הראשונה בשנות ה-70 והתפרקה. בשכונה פועל ביה"ס היסודי "נוף ים". בשכונה ארבעה בתי כנסת: מרוקאי, עיראקי, אשכנזי וטריפולטאי.
ליד חוף הים, ממערב לשכונה, שוכן מוסד שיקומי לעבריינים קטינים, "מצפה ים".

שיכון גורדון
שוכנת מדרום-מערב לשכונת נווה עמל. השיכון הוא בעצם שלושה רחובות, רח' פתח תקווה, רח' החשמונאים ורח' יוסף נדבה.
שיכון ויצמן
נמצאת בין מרכז העיר לקניון שבעת הכוכבים, בקרבת כבישי הגישה לתל אביב ולחיפה. אוכלוסיית השכונה הינה מעורבת וכוללת בתוכה עולים חדשים (הרבה מהם רוסיים) לצד ותיקים.


נווה ישראל
שכונת נווה ישראל נמצאת בדרום העיר, על גבול רמת השרון. גם שכונה זו מאופיינת בבתים צמודי קרקע ישנים ובבלוקונים. בשנות השבעים התקיים בשכונה פרויקט "שיקום השכונות", שהעלה את רמת החיים בשכונה.
בשכונה נמצא ביה"ס היסודי "בן צבי".

 
שיכון דרום
כשמה כן היא, בדרום העיר. נמצאת משני צידי שדרות בן גוריון. בין היתר נמצאים בשכונה רחובות הקרויים אישים ובמוסדות הקשורים בדת היהודית (כמו הרב נורוק, חב"ד, הגאון מווילנה, חת"ם סופר). בשטח השכונה נמצא המרכז הרפואי הגדול "דרום" השייך לשירותי בריאות כללית, וביה"ס היסודי "לב-טוב".


נווה אמירים
שכונה של רבי קומות מפוארים בדרום הרצליה, ממערב לרחוב בן גוריון, סמוך לגבולה של הרצליה עם רמת השרון.
צמרות
שכונה של רבי קומות מפוארים בדרום הרצליה, ממזרח לרחוב בן גוריון, סמוך לגבולה של הרצליה עם רמת השרון.
הרצליה ב'
נקראה בעבר אזור ג', שכונה הנמצאת בין כביש החוף ממערב, מחלף "שבעת הכוכבים" מדרום, כפר שמריהו מצפון, ומסילת הרכבת ממזרח, ציר מרכזי בשכונה הוא רחוב נורדאו מדרום לצפון. שכונה זו מעורבת: "עמך" לצד תושבים מבוססים. בתי השכונה הינם בניינים של 2 עד 4 קומות, רובם די ישנים, לצד וילות מרשימות. בשכונה ביה"ס היסודי הוותיק "ברנדייס" על שם לואיס ברנדייס שופט בית המשפט העליון של ארצות הברית ומנהיג ציוני, בו למדו גם ילדי הרצליה פיתוח.

חינוך
מערכת החינוך בהרצליה הינה במקום השני מבחינת השקעה כספית. היא מדורגת במקומות הראשונים בבחינות הבגרות והמיצ"ב.

המרכז החדש של הרצליה

רחוב סוקולוב, במהלך הפיכתו למדרחובהמרכז החדש הוא פרויקט שיקום מרכז רחוב סוקולוב בהרצליה, הפיכתו למדרחוב, ולמרכז מרכז עסקי ומסחרי תוסס יותר. הבנייה בו החלה בסוף שנת 2005 ומתוכננת להסתיים עד 2007

במשך שנים רבות סבל רחוב סוקולוב, העובר במרכז העיר הרצליה, מהעדר שטח לפעילות של הולכי רגל ועסקים, העדר אופי וייחודיות, ריבוי נכסים קטנים, אי גיוון מסחרי ומחסור עצום בשטחים ירוקים. מטרת פרויקט "המרכז החדש" היא יצירת מרכז עירוני חי ותוסס במרכזה של העיר.

המרחב הציבורי מתוכנן כך שיהווה מרחב מטופח ונעים להולכי הרגל תוך קיום פעולות של עסקים מגוונים. שדרת עצי הדולב הקליפורני שתינטע תאפשר לתכנן את המרחב לפעילות לחיים בצוותא של הולכי הרגל, המסחר והשוהים ברחוב. מתקני הרחוב יאפשרו לציבור שימוש נוח ובטוח בספסלים, מתקני קשירת האופניים ומתקני המשחקים. בצומת המרכזי (בין שדרות ח"ן, בית הכנסת הגדול ובניין לב העיר) מתוכננת כיכר.

המרכז מתוכנן לספק מרחב פעילות עסקית משולבת. רחוב בוטיק עם חנויות קטנות לצד רשתות בתי קפה, ביגוד, הנעלה ועוד. ינתן דגש מיוחד לנושא הקהילה באמצעות הפעלת אירועים שונים, פסטיבלים, שווקים ותערוכות פתוחות.

במרכז יפעל אינטרנט אלחוטי לשימוש הציבור.

אחת ממטרות התכנון הינה להפחית את כמות התנועה העוברת ברחוב (תנועה עוברת - תנועה שיעדה אינה הרחוב), וכן להאט את מהירות הנסיעה לכלל התנועה, כך שתתאפשר תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים בטוחה, הן לאורך המדרכות והן במעברי החציה.


תרבות
במרכז החדש עיריית הרצליה מעוניינת לטפח את היצירתיות של כלל התושבים, מרכזי מדיה חדשים, כמו הסינמטק, בית ספר או מרכז לאמנויות ומקומות לאמנים צעירים, מרכז טכנולוגיה ומדיה מודרנית ועוד.

גן בן שפר: נערכים בו קונצרטים, מופעי מקהלות ולהקות זמר והוא משמש גן משחקים לילדים. המטרה היא לשפצו ולהפכו לאמפי תיאטרון פתוח וגן ירוק ומטופח ממנו יוכלו ליהנות מבוגרים וצעירים.
קולנוע סטאר: המטרה היא להפכו לסינמטק.
בית האזרח: המטרה היא להפכו לתיאטרון וקתדרה נוחים ונעימים עם 240 מקומות ישיבה.
בית הראשונים: מוזיאון לתולדות הרצליה. כבר לפני הפרויקט נערכו בו קונצרטים, סדנאות יצירה לילדים ומשחקיה לטף.
יריד האומנויות בשדרות ח"ן: פעל כבר שנים אחדות לפני השיפוץ ומציע דוכני אומנים יוצרים: פסלים, ציורים, תכשיטים, עבודות קרמיקה, עבודות עץ, מוצרים מן המזרח, עבודות זכוכית וקעקועי חינה, דוכני מיסטיקה, הפעלות לילדים ועוד, והכל בשילוב הרכבים מוזיקליים ומוזיקת רקע. במרכז החדש מתוכנן מסך ענק מיוחד להקרנת סרטים ווידאו ארט בשילוב עם מוזיאון הרצליה.
ב23 בספטמבר 2007 עתידה להתקיים במרכז החדש "הביאנלה בהרצליה".

הרצליה פיתוח

דמותו של הרצל, על-גבי מגדל מים בכניסה להרצליה, בסמוך למחלף הסירההאזור המערבי של העיר הרצליה קרוי הרצליה פיתוח. האזור גובל בים התיכון ממערב, בכביש החוף ממזרח, בשכונת נוף ים מצפון, ובשטחים ריקים בדרום.

בהרצליה פיתוח נמצאות שכונת ריבלין, שכונת אכדיה (שיכון חיילים משוחררים) ושיכון הפרוגרסיבים. כמו כן, נמצא באזור בית הכנסת המרכזי הספרדי של האזור וחטיבת הביניים "סמדר". רחובות ראשיים של האזור: הנשיא, וינגייט, רמת-ים ומדינת היהודים.

האזור נחשב לאחד מאזורי המגורים היוקרתיים בישראל, ומרבית בתי המגורים שבו הם וילות. רחוב גלי-תכלת, שצדו המערבי נמצא על המצוק הצמוד לחוף הים ומשקיף על הים, מאכלס את הבתים היקרים ביותר בארץ, ובו ממוקם גם ביתו של שגריר ארצות הברית. שגרירים נוספים מתגוררים בהרצליה פיתוח. דיירים נודעים בשכונה היו נשיא המדינה חיים הרצוג ושר החוץ אבא אבן (אחד הרחובות הראשיים באזור, המוביל ממזרח למערב, נקרא על שמו לאחר מותו).

ברצועה הצמודה לחוף נמצאים בתי מלון אחדים, ובהם "השרון", "דניאל" ו"דן אכדיה". בקצה הדרומי של רצועת המלונות נמצאת המרינה של הרצליה. ברצועה זו נמצא גם בית החולים "הרצליה מדיקל סנטר". במרכז הרצליה פיתוח נמצא מלון "תדמור", המשמש להוראת מקצועות המלונאות. בשכונה נמצאים גם בתי דירות יוקרתיים.

אזור התעשייה נמצא בחלקה הדרום מזרחי של הרצליה פיתוח. בשנות השישים אזור זה היה מרוחק משכונות המגורים ולמעשה אז היה זה אזור תעשייה נפרד ולא שייך להרצליה פיתוח. שכנו שם מפעלים ובתי חרושת בלבד, ביניהם: אדרת - מפעל לטקסטיל, תגום -מפעל למוצרי גומי, אמרון - מפעל למקלטי רדיו, ארדי - מפעל למוצרי מזון וכן מפעלי חמצן וארגון - מייצר ומפריד גזים שונים ומספקו לצרכנים. עם הזמן נסגרו מפעלים והחל עידן ההיי-טק. חברת "סאיטקס" מחלוצות ההיי-טק בישראל, הקימה בו את מפעליה, ובעקבותיה הגיעו מפעלי היי-טק נוספים ונציגויות של חברות היי-טק רב-לאומיות, להם נבנו מגדלי משרדים חדשים. היום נחשב האזור לאחד מאזורי התעשייה המתקדמים בישראל יש באזור מסעדות רבות ושטחי מסחר נרחבים, המושכים גם לקוחות רבים שמחוץ להרצליה פיתוח.

הרצליה פיתוח מחוברת לחלקה המזרחי (העיקרי) של הרצליה ולכביש החוף בשני מחלפים: מחלף כפר שמריהו ומחלף הסירה. בנוסף לכך יש גישה מכביש החוף להרצליה פיתוח בכבישים נוספים.

נלקח מויקיפדיה

כפר שמריהו

היא מועצה מקומית במחוז תל אביב בישראל. שטח השיפוט שלה הוא 2,570 דונם. היא הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950. לפי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) נכון לדצמבר 2005, יש בכפר שמריהו 1,800 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 1.2 אחוז. רוב תושבי כפר שמריהו הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,000 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2004, המועצה המקומית מדורגת בדרוג חברתי-כלכלי גבוה (9 מתוך 10).

כפר שמריהו נוסד בשנת 1937 על-ידי עולים מגרמניה, ונקרא על-שמו של שמריהו לוין. תחילה היה ליישוב אופי חקלאי, אך ככל שחולפות השנים מתחזק אופיו העירוני של היישוב. כמעט כל בתי היישוב הם וילות יוקרתיות. היישוב גובל ברשפון בצפון ובהרצליה ביתר שלושת עבריו.

כרבה של היישוב כיהן עד פטירתו בשנת 2005, הרב שמואל אבידור הכהן, שרבנותו נשאה אופי פלורליסטי. כיום ממלא את מקומו ברבנות הכפר בנו, הרב יעקב דוד הכהן, המוסר מדי שבוע שיעור ביהדות המושך אליו קהל משתתפים רב, מכל גווני הציבוריות הישראלית.


אתרים ביישוב
בית המועצה הישן - תחנה של משטרת היישובים העבריים.
בית ראשונים - רחוב הזורע 24, אחד מבנייני המגורים הבודדים בכפר שנשמר כפי שהיה עם הקמתו.
במקום נחנך מוזיאון לתולדות הכפר שנפתח ביום העצמאות תשס"ז.

בית לוין - כיום שוכנת בו המועצה המקומית.
מגדל המים הישן.
אנדרטת הבנים.
בית סניור.
מערות שמריהו - ריכוז מרשים של מערות קבורה עתיקות (כנראה בית הקברות של אפולוניה בתקופה הביזנטית).
בריכת כפר שמריהו - בריכה עונתית ממזרח למסילת הרכבת ובקרבת רחוב המעפילים. בריכה זו היא המשך צפוני של הבאסה בהרצליה, ומקיימת מגוון צמחייה ובעלי חיים.

נלקח מויקיפדיה

ליחצו לקבלת הצעות נדל"ן ממספר:  מתווכים בהרצליה, מתווכים בכפר שמריהו

תושבים מספרים על החיים ברחובות . ליחצו לקרוא ולרשום בעצמכם על: החיים בהרצליה, החיים בכפר שמריהו

 
 
 
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
גובה עמלת תיווך דירות והתועלת תמורתה
עניין מרכזי בהקשר של תיווך דירות הוא כמה עמלת תיווך תאלץ לשלם לכל מתווך דירות שיסייע לך. כלומ...
להמשך הכתבה לחץ כאן >>
 
 
 
 
קישורים רלוונטים:  
שאלות ותשובות על 1001 דירות |
ממשק ניהול 1001 דירות |
מפת האתר |
תכשיטי יוקרה מהיצרן |
שיתופי פעולה |
 תיווך דירות בת"א והמרכז |  תיווך דירות בדרום |  תיווך דירות בירושלים |  תיווך דירות בצפון |  תיווך דירות בחיפה והסביבה |  תיווך דירות בשרון ובשומרון |  תיווך דירות בשפלה |  נדל"ן בחו"ל לישראלים |
 אלף ואחד דירות |  אלף ואחת דירות |  אלף דירות ואחד |  דפוס כרכור